sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaUFCCain Velasquez zwolniony za kaucją! Były mistrz UFC wraca do domu!

Cain Velasquez zwolniony za kaucją! Były mistrz UFC wraca do domu!

Po aż ośmiu miesiącach były mistrz wagi ciężkiej UFC, Cain Velasquez, został wypuszczony z aresztu! Sprawa Amerykanina wciąż jednak może trafić do sądu.

Dnia 28 lutego bieżącego roku Cain Velasquez trafił za kratki pod wieloma zarzutami. Najważniejszym z nich była próba wykonania samosądu na Harrym Goulartcie i postrzeleniu jego ojczyma, Paula Bendera. Wszystko zostało wywołane sprawą sądową niedoszłej ofiary byłego mistrza UFC. Miał on bowiem dopuścić się molestowania nieletnich, a jedną z poszkodowanych osób miał być kilkuletni syn Velasqueza.

Adwokat Caina wielokrotnie wnioskował o zwolnienie za kaucją, jednak sędzia Shelyna Brown trzykrotnie odrzucała wniosek. Jej zdaniem były mistrz UFC swoim zachowaniem pokazał, że byłby zbyt dużym zagrożeniem zarówno dla Goularta, jak i społeczeństwa.

Kolejne przesłuchanie miało miejsce w dniach 7 i 8 listopada. Tym razem przewodniczącym składu sędziowskiego był Arthur Bocanegra i tym razem wniosek Caina Velasqueza został rozpatrzony pozytywnie. Sprawie z bliska przyglądali się dziennikarze MMA Junkie, którzy jako pierwsi donieśli o zwolnieniu byłego zawodnika MMA za kaucję, która wyniosła 1 milion dolarów.

Amerykanin musi też nosić urządzenie lokalizacyjne oraz ma zakaz zbliżania się do swojej niedoszłej ofiary oraz jej rodziców na 300 jardów. Co więcej, na wniosek swojego adwokata Marka Geragosa Cain będzie musiał poddać się leczeniu ambulatoryjnemu pod kątem CTE.

Panie Velasquez, nie zwolniłbym pana, gdybym nie był przekonany, że po ośmiu miesiącach, będzie pan zagrożeniem przede wszystkim dla Harry’ego Goularte, Patricii Goularte lub Paula Bendera – powiedział sędzia Bocanegra. – Jeżeli jest pan oddanym mężem i ojcem, to jestem przekonany i muszę wierzyć, że nie narazi pan się na ponowne odciągnięcie od dzieci i rodziny. Mam nadzieję, że nie udowodni pan, że się nie mylę.

Tuż po opublikowaniu informacji kilku obecnych, jak i byłych zawodników UFC wyraziło swoją radość ze zwolnienia Velasqueza. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć jego wieloletniego przyjaciela z klubu Americam Kickboxing Academy, Daniela Cormiera.

Lecimy k**wa tutaj!!!!!!!!!

W końcu – napisał Belal Muhammad.

Właśnie wyszedłem z treningu i widzę, że Cain Velasquez w końcu został zwolniony za kaucją!!! Najlepsze, co dziś usłyszałem!!! – napisał Corey Anderson.

Bóg jest dobry – napisał z kolei mistrz dywizji koguciej UFC, Aljamain Strerling.

Najwyższy czas. Gratuluję całej jego rodzinie – dodał od siebie Michael Bisping.

Nie ma na chwilę obecną informacji o tym, czy jego sprawa zostanie skierowana do sądu. Jednakże nawet jeśli tak się stanie, przynajmniej do czasu rozprawy, czterdziestolatek spędzi czas wśród najbliższych.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Jakub Hryniewicz
Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

High League 5 – wyniki ważenia NA ŻYWO!

0
Wielka gala High League 5 już jutro, tj. 10 grudnia o godzinie 20:00. Dziś otrzymamy przedsmak w postaci media treningu i oficjalnej ceremonii ważenia. Po raz ostatni zobaczymy spotkania face to face przed walkami, a w tym oczywiście Mateusz "Don Diego" Kubiszyn vs. Damian Janikowski, Alberto vs. Paweł Tyburski, czy Dawid Załęcki vs. Vaso Bakocević. High League 5 - wyniki ważenia NA ŻYWO.