Środa, 12 Czerwca, 2024

Cain Velasquez zwolniony za kaucją! Były mistrz UFC wraca do domu!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 9 listopada 2022, 10:58
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Po aż ośmiu miesiącach były mistrz wagi ciężkiej UFC, Cain Velasquez, został wypuszczony z aresztu! Sprawa Amerykanina wciąż jednak może trafić do sądu.

Dnia 28 lutego bieżącego roku Cain Velasquez trafił za kratki pod wieloma zarzutami. Najważniejszym z nich była próba wykonania samosądu na Harrym Goulartcie i postrzeleniu jego ojczyma, Paula Bendera. Wszystko zostało wywołane sprawą sądową niedoszłej ofiary byłego mistrza UFC. Miał on bowiem dopuścić się molestowania nieletnich, a jedną z poszkodowanych osób miał być kilkuletni syn Velasqueza.

Adwokat Caina wielokrotnie wnioskował o zwolnienie za kaucją, jednak sędzia Shelyna Brown trzykrotnie odrzucała wniosek. Jej zdaniem były mistrz UFC swoim zachowaniem pokazał, że byłby zbyt dużym zagrożeniem zarówno dla Goularta, jak i społeczeństwa.

Kolejne przesłuchanie miało miejsce w dniach 7 i 8 listopada. Tym razem przewodniczącym składu sędziowskiego był Arthur Bocanegra i tym razem wniosek Caina Velasqueza został rozpatrzony pozytywnie. Sprawie z bliska przyglądali się dziennikarze MMA Junkie, którzy jako pierwsi donieśli o zwolnieniu byłego zawodnika MMA za kaucję, która wyniosła 1 milion dolarów.

Amerykanin musi też nosić urządzenie lokalizacyjne oraz ma zakaz zbliżania się do swojej niedoszłej ofiary oraz jej rodziców na 300 jardów. Co więcej, na wniosek swojego adwokata Marka Geragosa Cain będzie musiał poddać się leczeniu ambulatoryjnemu pod kątem CTE.

Panie Velasquez, nie zwolniłbym pana, gdybym nie był przekonany, że po ośmiu miesiącach, będzie pan zagrożeniem przede wszystkim dla Harry’ego Goularte, Patricii Goularte lub Paula Bendera – powiedział sędzia Bocanegra. – Jeżeli jest pan oddanym mężem i ojcem, to jestem przekonany i muszę wierzyć, że nie narazi pan się na ponowne odciągnięcie od dzieci i rodziny. Mam nadzieję, że nie udowodni pan, że się nie mylę.

Tuż po opublikowaniu informacji kilku obecnych, jak i byłych zawodników UFC wyraziło swoją radość ze zwolnienia Velasqueza. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć jego wieloletniego przyjaciela z klubu Americam Kickboxing Academy, Daniela Cormiera.

Lecimy k**wa tutaj!!!!!!!!!

W końcu – napisał Belal Muhammad.

Właśnie wyszedłem z treningu i widzę, że Cain Velasquez w końcu został zwolniony za kaucją!!! Najlepsze, co dziś usłyszałem!!! – napisał Corey Anderson.

Bóg jest dobry – napisał z kolei mistrz dywizji koguciej UFC, Aljamain Strerling.

Najwyższy czas. Gratuluję całej jego rodzinie – dodał od siebie Michael Bisping.

Nie ma na chwilę obecną informacji o tym, czy jego sprawa zostanie skierowana do sądu. Jednakże nawet jeśli tak się stanie, przynajmniej do czasu rozprawy, czterdziestolatek spędzi czas wśród najbliższych.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO