Środa, 19 Czerwca, 2024

(VIDEO) Cain Velasquez wyszedł na wolność! Pierwsze słowa po opuszczeniu aresztu: “Chcę zrobić coś pozytywnego z tej tragicznej sytuacji. Dziękuję wszystkim za wsparcie”

Fot. YouTube
Opublikowane 10 listopada 2022, 10:57
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Były mistrz UFC Cain Velasquez ma spore problemy, jednak w końcu po 8 miesiącach mógł wyjść na wolność i wrócić do swojej rodziny.

Velasquez to jeden z najlepszych zawodników kategorii ciężkiej, który niemal całą karierę stoczył w UFC. Łącznie wygrał 14 z 17 pojedynków, w tym tylko dwa przez decyzję. Pozostałych rywali nokautował lub wygrywał przez TKO. Velasquez dominował w swoich starciach i zazwyczaj nie wychodzimy one poza pierwszą odsłonę. Dwukrotnie sięgał także po mistrzowski tytuł.

Problemy byłego mistrza UFC

Fightera ostatni raz oglądaliśmy w klatce w lutym 2019 roku, kiedy to przegrał z Francisem Ngannou. Kilka miesięcy później ogłosił zakończenie zawodowej kariery w MMA.

O byłym mistrzu UFC zrobiło się bardzo głośno pod koniec lutego 2022 roku. Velasquez wówczas podjął próbę samosądu na Harrym Goulartcie, który miał dopuścić się molestowania nieletnich. Wśród ofiar pedofila ma znajdować się dziecko byłego fightera.

Velasquez został aresztowany i usłyszał sześć poważnych zarzutów. Grozi mu od 20 lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Termin rozprawy zaplanowano na 21 listopada. Na wyrok fighter będzie mógł jednak poczekać poza murami więzienia w otoczeniu najbliższych.

W końcu po 8 miesiącach amerykański sąd po wpłacie kaucji wypuścił byłego mistrza UFC z aresztu. Do sieci trafiło nagranie, na którym Velasquez wychodzi na wolność. W pierwszych słowach po wyjściu zza krat podziękował swoim kibicom z całego świata, od których dostał ogromne wsparcie:

– Czuję się błogosławiony, gotowy wrócić do domu, żeby być z ukochanymi, rodziną, przyjaciółmi i zrobić coś pozytywnego z tej całej sytuacji. Dziękuję wszystkim za wsparcie, kocham was. Zawsze próbujcie stać się lepszymi osobami, zawsze róbcie dobre rzeczy. Po prostu zrobić coś pozytywnego z całej tej tragicznej sytuacji. Razem z moją rodziną to zrobimy.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO