Wtorek, 23 Lipca, 2024

Katar zmienia decyzję 48h przed mundialem! Wprowadza zakaz sprzedaży piwa!

Fot. pixabay.pl
Opublikowane 18 listopada 2022, 16:12
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Organizator mistrzostw świata 2022 zaskoczył kibiców zmianą decyzji. Dwa dni przed meczem otwarcia okazuje się, że fani nie kupią piwa alkoholowego.

Mimo że Katar to kraj muzułmański, który nie toleruje alkoholu, tym razem miał zezwolić na sprzedaż piwa na stadionach. Najpierw wprowadzono limity do 4 kubków o pojemności 500 ml na każdego kibica powyżej 21 roku życia. Dodatkowo każde piwo według Guardiana miało kosztować 50 riali katarskich, czyli ponad 62 zł.

Zakaz sprzedaży alkoholu w Katarze!

48 godzin przed rozpoczęciem mundialu okazało się, że Katar zmienił zdanie i na stadionach kibice kupią jedynie piwo bezalkoholowe. Organizatorzy wymusili, by FIFA zabroniła sprzedaży alkoholu Budweiserowi, który jest sponsorem mistrzostw świata od 1986 roku. Złamanie kontraktu może kosztować 75 milionów euro.

Co ciekawe, już wcześniej m.in. na mundialu w Brazylii w 2014 roku zmieniano zasady tak, by piwo było legalnie sprzedawane na stadionach. Tym razem według dziennika The Times rodzina Al-Thanich, która rządzi Katarem, miała nalegać na zakaz sprzedaży piwa. Prawdopodobnie interweniował także sam emir Tamim bin Hamad al-Thani.

Na stadionach kibice kupią więc jedynie piwo bezalkoholowe. Będą mieli także problem z nabyciem go poza stadionami, gdyż będzie dostępny jedynie w niektórych hotelach. Co ciekawe, Katar zobowiązał się do przestrzegania umów komercyjnych, z jakimi jest związana FIFA. Krótko przed rozpoczęciem mundialu wymusił jednak zmianę decyzji.

To już kolejne kontrowersje w sprawie mistrzostw świata w Katarze, które nawet jeszcze się nie rozpoczęły. Już wcześniej pisaliśmy o fałszywych kibicach, którzy za opłatą paradują na ulicach czy też o możliwym ustawieniu meczu otwarcia pomiędzy Katarem i Ekwadorem.

Źródło: Polsat News

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments