Piątek, 19 Lipca, 2024

(VIDEO) Katar opłaca fałszywych kibiców? Nagrania ze stolicy zalewają Internet!

Fot. Twitter
Opublikowane 18 listopada 2022, 12:02
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już w najbliższą niedzielę rozpoczną się piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Niestety do mediów trafiają kolejne szokujące doniesienia na temat imprezy.

Kontrowersje zaczynają się już od samego przyznania Katarowi organizacji mistrzostw. Następnie kraj został oskarżony o łamanie praw człowieka, przy budowie infrastruktury. Miało bowiem dojść do kilku tysięcy przypadków śmierci robotników, którzy pracowali w ciężkich warunkach.

Niedawno głośno zrobiło się o rzekomo ustawionym meczu otwarcia, czyli spotkaniu Kataru z Ekwadorem, który gospodarze mają wygrać 1:0, a bramka padnie w drugiej połowie.

Ze względu na to, co dzieje się w kraju, występu odmówiło już kilku zapowiedzianych artystów. To tylko część powodów, przez które wiele osób czy firm jest przeciwnych mundialowi w Katarze.

Fałszywi kibice opłaceni przez Katar

Teraz, jak podają różne źródła, gospodarze mają opłacać m.in. Pakistańczyków czy Banglijczyków oraz innych obywateli biedniejszych państw Azji, aby ci odgrywali rolę fałszywych kibiców.

Między innymi tureckie media donoszą, że “kibice” dostaną wypłatę w wysokości 10 dolarów za każdy dzień pracy, darmowe wyżywienie oraz nocleg. Ponadto zajmą oni puste miejsca na trybunach.

Już wcześniej było głośno o tym, że fałszywych kibiców Anglii, Francji, Brazylii, Argentyny czy Niemiec można było zobaczyć na ulicach stolicy Kataru. Na bieżąco były również dodawane nagrania na social media, mające na celu promocje imprezy oraz poprawę wizerunku. Osiągnęło to jednak rezultat odwrotny od zmierzonego.

To nie wszystko, gdyż organizatorzy mundialu postanowili w jeszcze inny sposób zmanipulować media. Między innymi 50 kibiców z Holandii będzie miało opłacony lot oraz zakwaterowanie w zamian za wypełnienie takich zadań jak aktywność w social mediach i publikowanie postów do celów marketingowych, wyłapywanie nieprzychylnych komentarzy na temat imprezy czy Kataru oraz udostępnianie materiałów komitetu organizacyjnego.

Muszą również wziąć udział w meczu otwarcia oraz turnieju piłkarskim z udziałem kibiców. O wszystkim w rozmowie z holenderskim nadawcą publicznym przekazał jeden z kibiców, który ma za zadanie nadzorować grupy kibiców:

– [Transkrypcja eurosport.tvn24.pl] – Kamera zrobi zbliżenie na naszą ubraną na pomarańczowo grupę podczas meczu otwarcia. Ponadto będziemy regularnie pojawiać się na placach w naszych pomarańczowych koszulkach i weźmiemy udział w kibicowskim Pucharze Świata.

Poniżej znajdziesz nagrania ze wspomnianymi fałszywymi kibicami, którzy dopingują różne kraje. Jak podają zagraniczne media, według świadków, grupy rozchodziły się po tym, jak zakończono nagrywanie materiałów, które możemy teraz oglądać w sieci:

Źródło: Twitter/Daily Mail Online/Guardian/TVP Sport/Eurosport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments