(VIDEO) Ekstremalne warunki w Katarze! Tak zawodnicy radzą sobie z upałami

Fot. Twitter
Opublikowane 19 listopada 2022, 14:16
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Do sieci trafiło nagranie, na którym możemy zobaczyć, jak reprezentanci Anglii radzą sobie z upałami, jakie aktualnie panują w Katarze.

Już 20 listopada w tę niedzielę odbędzie się mecz otwierający mistrzostwa świata. Zmierzą się w nim reprezentacje Kataru oraz Ekwadoru. Natomiast Polacy pierwsze starcie z Meksykiem rozegrają we wtorek w stolicy kraju na stadionie 974.

Ekstremalne warunki w Katarze

Lokalizacja tego mundialu sprawi, że wielu zawodnik z całego świata będzie musiało zmagać się nie tylko ze swoimi przeciwnikami, ale także warunkami pogodowymi. Aktualnie na całym Półwyspie Arabskim panują upały przekraczające 30 stopni Celsjusza.

Ze względu na pogodę nasi reprezentanci musieli zmienić plany i przełożyć poranny trening na późniejszą godzinę. Co ciekawe. Dodatkowo dostosowanie się do warunków utrudnia klimatyzacja w hotelach. Sztab trenerski musiał poprosić o to, by podnieść temperaturę, aby nie było tak dużych różnic.

Ostatni mecz towarzyski z Chile kadra rozegrała przy 2 stopniach Celsjusza. Natomiast we wtorek w trakcie meczu z Meksykiem temperatura będzie już niższa niż dzisiaj, ale nadal będzie wynosić 26 stopni.

Z aklimatyzacją mają problem m.in. reprezentanci Anglii. Do sieci trafiło nagranie, na którym możemy zobaczyć, jak z upałami radzą sobie podczas treningów przed pierwszym spotkaniem, jakie rozegrają w poniedziałek przeciwko Iranowi.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments