Piątek, 19 Lipca, 2024

(VIDEO) Mocne zakończenie walki wieczoru! “African Savage” wygrywa dzięki uderzeniom kolanami!

Źródło: screenshot Twitter
fot. Twitter
Opublikowane 20 listopada 2022, 11:30
przez Jakub Hryniewicz
1
0
Brak komentarzy

W wyniku problemów zdrowotnych z karty walk UFC Vegas 65 wypadł Derrick Lewis. Main eventem na ostatnią chwilę został dotychczasowy co-main event, Kennedy Nzechukwu vs. Ion Cutelaba.

Mołdawski “Hulk” dość przeciętnie radzi sobie od kiedy dołączył w 2016 roku do UFC. Podczas, gdy wcześniej jedynym, który znalazł na niego sposób był Michał Andryszak, już w debiucie dla największej federacji MMA na świecie musiał uznać wyższość Mishy Cirkunova. Najdłuższą serię zwycięstw zaliczył na przełomie 2017 i 2018 roku, kiedy to skończył dwóch rywali z rzędu.

Szybko jednak Ion Cutelaba wrócił do przeciętności, poddając się zaraz w walce z późniejszym mistrzem, Gloverem Teixeirą. Ostatnie 6 walk “The Hulka” to jedna wygrana, niejednogłośny remis i aż 4 porażki – wszystkie zaliczone przed czasem.

Rywalem Mołdawianina był Kennedy Nzechukwu. Nigeryjczyk zasłynął wybuchowym stylem walki i otrzymał szansę od Dany White’a na Contender Series. O ile pokazał się ze świetnej strony kończąc oponenta w 1:48, o tyle już w pierwszym pojedynku dla UFC odklepał po duszeniu trójkątnym.

Popularny “African Savage” odbił się pokonując znanego z KSW Darko Stosicia. Skończył też Danillo Marquesa, ale musiał uznać wyższość dwóch kolejnych oponentów. Na właściwe tory wrócił w lipcu. Na gali UFC Vegas 58 brutalnymi łokciami w 3. rundzie skończył Karla Robersona.

Kennedy Nzechukwu vs. Ion Cutelaba – RELACJA

Runda 1

Ion Cutelaba spokojnie szykuje atak, trafia w końcu potężnym prawym. Cofa się Nzechukwu pod siatkę, będzie w tarapatach… ale Mołdawianin idzie w zapasy! Zaskakująca decyzja “The Hulka”, ale to w końcu jego walka. Obalił w końcu Nigeryjczyka, zdobywa dosiad Cutelaba. Przejście w wykonaniu “African Savage”, znalazł się w pełnej gardzie, obrywa łokciem. Udało się wstać, Nzechukwu wciąż w klinczu, ale zaraz Cutelaba rzuca nim o matę. Straszy dźwignią Mołdawianin, ucieka Nigeryjczyk i wraca na nogi. “The Hulk” podeptał jeszcze rywalowi stopy przed ostatnią syreną.

Runda 2

Kennedy Nzechukwu wie, że nie może pozwolić przeciwnikowi na kolejną rundę zapasów. Obaj zawodnicy ruszyli na siebie z furią uderzeń, Nigeryjczyk trafia lewym, ale Cutelaba wyprowadza mocne uderzenie i rusza po obalenie! Nzechukwu wiedział, co się święci i trafił go bardzo mocnym kolanem. Szuka sposobu na dobicie przeciwnika, ten jednak wraca do gry i wyprowadza szaleńcze sierpy. Dokłada kopnięcie, które ląduje na kroku Nigeryjczyka. Ten potrzebuje zaledwie kilku sekund i po wznowieniu trafia raz za razem lewym. Mołdawianin stara się unikać i uchylać, obrywa kolanem. Rusza z kolejną próbą sprowadzenia, ale z łatwością wybrania ją Kennedy Nzechukwu i atakuje latającym kolanem! Zawirowało w głowie Mołdawianina, Nigeryjczyk dopada do niego i obija aż do przerwania walki przez sędziego!

Oficjalny wynik: Kennedy Nzechukwu wygrywa rzez TKO w 2. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO