sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaUFC(VIDEO) Mocne zakończenie walki wieczoru! "African Savage" wygrywa dzięki uderzeniom kolanami!

(VIDEO) Mocne zakończenie walki wieczoru! „African Savage” wygrywa dzięki uderzeniom kolanami!

W wyniku problemów zdrowotnych z karty walk UFC Vegas 65 wypadł Derrick Lewis. Main eventem na ostatnią chwilę został dotychczasowy co-main event, Kennedy Nzechukwu vs. Ion Cutelaba.

Mołdawski „Hulk” dość przeciętnie radzi sobie od kiedy dołączył w 2016 roku do UFC. Podczas, gdy wcześniej jedynym, który znalazł na niego sposób był Michał Andryszak, już w debiucie dla największej federacji MMA na świecie musiał uznać wyższość Mishy Cirkunova. Najdłuższą serię zwycięstw zaliczył na przełomie 2017 i 2018 roku, kiedy to skończył dwóch rywali z rzędu.

Szybko jednak Ion Cutelaba wrócił do przeciętności, poddając się zaraz w walce z późniejszym mistrzem, Gloverem Teixeirą. Ostatnie 6 walk „The Hulka” to jedna wygrana, niejednogłośny remis i aż 4 porażki – wszystkie zaliczone przed czasem.

Rywalem Mołdawianina był Kennedy Nzechukwu. Nigeryjczyk zasłynął wybuchowym stylem walki i otrzymał szansę od Dany White’a na Contender Series. O ile pokazał się ze świetnej strony kończąc oponenta w 1:48, o tyle już w pierwszym pojedynku dla UFC odklepał po duszeniu trójkątnym.

Popularny „African Savage” odbił się pokonując znanego z KSW Darko Stosicia. Skończył też Danillo Marquesa, ale musiał uznać wyższość dwóch kolejnych oponentów. Na właściwe tory wrócił w lipcu. Na gali UFC Vegas 58 brutalnymi łokciami w 3. rundzie skończył Karla Robersona.

Kennedy Nzechukwu vs. Ion Cutelaba – RELACJA

Runda 1

Ion Cutelaba spokojnie szykuje atak, trafia w końcu potężnym prawym. Cofa się Nzechukwu pod siatkę, będzie w tarapatach… ale Mołdawianin idzie w zapasy! Zaskakująca decyzja „The Hulka”, ale to w końcu jego walka. Obalił w końcu Nigeryjczyka, zdobywa dosiad Cutelaba. Przejście w wykonaniu „African Savage”, znalazł się w pełnej gardzie, obrywa łokciem. Udało się wstać, Nzechukwu wciąż w klinczu, ale zaraz Cutelaba rzuca nim o matę. Straszy dźwignią Mołdawianin, ucieka Nigeryjczyk i wraca na nogi. „The Hulk” podeptał jeszcze rywalowi stopy przed ostatnią syreną.

Runda 2

Kennedy Nzechukwu wie, że nie może pozwolić przeciwnikowi na kolejną rundę zapasów. Obaj zawodnicy ruszyli na siebie z furią uderzeń, Nigeryjczyk trafia lewym, ale Cutelaba wyprowadza mocne uderzenie i rusza po obalenie! Nzechukwu wiedział, co się święci i trafił go bardzo mocnym kolanem. Szuka sposobu na dobicie przeciwnika, ten jednak wraca do gry i wyprowadza szaleńcze sierpy. Dokłada kopnięcie, które ląduje na kroku Nigeryjczyka. Ten potrzebuje zaledwie kilku sekund i po wznowieniu trafia raz za razem lewym. Mołdawianin stara się unikać i uchylać, obrywa kolanem. Rusza z kolejną próbą sprowadzenia, ale z łatwością wybrania ją Kennedy Nzechukwu i atakuje latającym kolanem! Zawirowało w głowie Mołdawianina, Nigeryjczyk dopada do niego i obija aż do przerwania walki przez sędziego!

Oficjalny wynik: Kennedy Nzechukwu wygrywa rzez TKO w 2. rundzie!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Jakub Hryniewicz
Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

High League 5 – wyniki ważenia NA ŻYWO!

0
Wielka gala High League 5 już jutro, tj. 10 grudnia o godzinie 20:00. Dziś otrzymamy przedsmak w postaci media treningu i oficjalnej ceremonii ważenia. Po raz ostatni zobaczymy spotkania face to face przed walkami, a w tym oczywiście Mateusz "Don Diego" Kubiszyn vs. Damian Janikowski, Alberto vs. Paweł Tyburski, czy Dawid Załęcki vs. Vaso Bakocević. High League 5 - wyniki ważenia NA ŻYWO.