Poniedziałek, 4 Marca, 2024

Marcin Najman ostro FIFA i mundialu w Katarze: „Powinno się ją zaorać w pi*du i posadzić tam jakieś chabazie!”

Fot. YouTube
Opublikowane 21 listopada 2022, 13:12
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Marcin Najman za pośrednictwem social mediów zabrał głos w sprawie mundialu organizowanego przez Katar i w mocnych słowach wypowiedział się na temat FIFA.

W minioną niedzielę rozpoczął się mundial, który jest bojkotowany przez kibiców z całego świata. Głośno krytykują go nie tylko fani piłki nożnej, ale również sami zawodnicy, osoby ze świata sportu czy dziennikarze. Wszystko za sprawą skandali i kontrowersji, które towarzyszą Katarowi od momentu wybrania go na gospodarza tegorocznych mistrzostw.

Między innymi brytyjskie gazety donosiły, że posiadają dowody, iż Katar wręczał łapówki w zamian za oddane głosy. Następnie światowe media obiegła informacja o tym, że ponad 6,5 tysiąca robotników zginęło w trakcie budowy infrastruktury.

Następne kontrowersje dotyczyły m.in. zakazu sprzedaży piwa na dwa dni przed rozpoczęciem mundialu. Katar wymusił taką decyzję na FIFA, mimo że wcześniej zgodził się przestrzegać wszystkich umów komercyjnych, którymi jest zobowiązana piłkarska federacja.

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o fałszywych kibicach. Regularnie na social media trafiały nagrania, na których można było zobaczyć, jak obywatele państw azjatyckich dopingują Hiszpanię, Argentynę, Francję, Niemcy czy inne potęgi piłkarskie. Mieli to być jednak jedynie opłaceni pracownicy, którzy także zajmą puste miejsca na stadionach w zamian za wypłatę, wyżywienie i darmowy nocleg na czas mundialu.

Marcin Najman ostro o FIFA

Głos w sprawie mundialu zabrał Marcin Najman, który zamieścił na swoim kanale specjalne nagranie dotyczące piłkarskiej imprezy w Katarze. W ostrych słowach wypowiedział się na temat Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej oraz jej szefa Gianniego Infantino.

– Rozpoczyna się mundial w Katarze. Mundial, który jest organizowany w tym roku w Katarze, a organizatorem jest FIFA. No i teraz powstaje pytanie, na ile w tym wszystkim jest sportu, na ile biznesu, a na ile korupcji? Myślę, że to jest pytanie retoryczne – rozpoczął.

Czy Katar naprawdę był najlepszym kandydatem? Nie, Katar najwięcej przyniósł łysemu w reklamówce i tak to się odbywa. No niestety, ale w tych strukturach korupcja jest czymś na porządku dziennym. (…) Jeśli chodzi o UEFA, tam jest niewiele lepiej, ale lepiej. Dlaczego? Bo wiceprezydentem jest Zbigniew Boniek. A Zbigniew Boniek to jedyna osoba, jedyna osoba, która w tych strukturach daje gwarancję tego, że odbywa się to wedle uczciwych zasad – kontynuował.

Na koniec oznajmił, że wspiera polską reprezentację i życzy jej jak najlepiej, natomiast federacja FIFA według niego powinna zostać zlikwidowana.

– Mam w obecnej kadrze kolegów, życzę wam jak najlepszego wyniku, ale prawdy nie da się zagłuszyć, mistrzostwa świata w piłce nożnej są organizowane przez organizację skorumpowaną do szpiku kości, którą powinno się zaorać, po prostu zaorać w pizdu i posadzić tam jakieś kurwa chabazie, bo będzie to dużo lepsze, niż to, co dzieje się teraz.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments