Wtorek, 23 Lipca, 2024

Szokująca wypowiedź szefa FIFA! “Czuję się gejem, Katarczykiem, niepełnosprawnym”

Opublikowane 21 listopada 2022, 15:52
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W ostatnim czasie prezydent FIFA nie przestaje zaskakiwać swoimi wypowiedziami. Tym razem stanął w obronie Kataru i zarzucił Europie hipokryzję

W minioną niedzielę odbył się mecz otwierający mundial w Katarze, który jest głośno krytykowany na całym świecie. Do sieci wciąż trafiają informacje o kolejnych skandalach związanych z największą piłkarską imprezą, która dopiero co się rozpoczęła.

Szokujące wystąpienie szefa FIFA

Za wszelką cenę gospodarzy broni szef FIFA Gianni Infantino. W stolicy Kataru kilka dwa dni przed rozpoczęciem mistrzostw odbyła się konferencja prasowa, podczas której mocno zszokował swoim wystąpień. Rozpoczął je takimi słowami:

– Dzisiaj czuję się Katarczykiem, czuję się Arabem, czuję się Afrykańczykiem, czuję się gejem, czuję się niepełnosprawnym, czuję się pracownikiem migracyjnym. Oczywiście nie jestem Katarczykiem, nie jestem Arabem, nie jestem Afrykaninem, nie jestem gejem, nie jestem niepełnosprawny. Ale czuję się tak, ponieważ wiem, co to znaczy być dyskryminowanym, być zastraszanym, jako obcokrajowiec w obcym kraju.

Następnie stwierdził, że dobrze wie, jak to jest być dyskryminowanym, gdyż w dzieciństwie był wyśmiewany przez rówieśników z powodu piegów i rudych włosów:

– Jako dziecko byłem zastraszany, ponieważ miałem rude włosy i piegi, dodatkowo byłem Włochem, więc wyobraź sobie. Co wtedy robisz? Próbujesz się zaangażować, zaprzyjaźnić. Nie zaczynaj oskarżać, walczyć, obrażać, zacznij się angażować. I to jest to, co powinniśmy robić.

Jak widać, Infantino nie przeszkadza również to, że w Katarze są łamane prawa człowieka, a przy budowie infrastruktury zginęło ponad 6500 pracowników z Indii, Pakistanu, Nepalu, Bangladeszu oraz Sri Lanki.

Pracowali oni w ciężkim warunkach i bez odpowiednich zabezpieczeń, przez co umierali w trakcie budowania m.in. stadionów.

Podczas swojego wystąpienia szef FIFA zarzucił nawet Europie hipokryzję – Jestem Europejczykiem. Za to, co robiliśmy przez 3000 lat na całym świecie, powinniśmy przepraszać przez kolejne 3000 lat, zanim udzielimy lekcji moralnych.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments