Piątek, 19 Lipca, 2024

(VIDEO) Pustki na trybunach i specjalne przyśpiewki! Ekwadorscy kibice domagali się piwa!

Źródło: screenshot Twitter
fot. Twitter
Opublikowane 21 listopada 2022, 14:38
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Pierwszy mecz finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej wyglądał zupełnie inaczej, niż zazwyczaj. Nie wszyscy kibice pozostali do ostatniego gwizdka, a ekwadorscy kibice dali znać, czego im brakuje.

W niedzielę 20 listopada rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które wyjątkowo nie wzbudzają samych pozytywnych emocji wśród kibiców. Zarówno fani, jak i sami piłkarze i inne osoby ze świata sportu głośno krytykują gospodarza turnieju, czyli Katar.

Kontrowersje trzymają się wyboru tego kraju na organizatora Mundialu w zasadzie od samego początku. Szerokim echem odbiła się afera związana z łapówkami wręczanymi w zamian za oddane na nich głosy, a najwięcej mówi się o robotnikach, którzy ginęli w trakcie budowania stadionów. Mowa była o liczbie grubo ponad 6 tysięcy ludzkich istnień.

Bardzo głośno zrobiło się tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata. Mimo że gospodarz mundialu to kraj muzułmański, w którym obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, tym razem z okazji największej piłkarskiej imprezy Katar miał zrobić wyjątek. Decyzję jednak zmieniono… na 48 godzin przed początkiem imprezy.

Ekwadorscy kibice protestują!

Meczem otwarcia FIFA World Cup było starcie Kataru z Ekwadorem. Piłkarze z Ameryki Południowej nie pozostawili żadnych wątpliwości, kto był tego popołudnia lepszy i wygrali 2:0.

Niemniej od wyniku mówi się jednak o frekwencji na stadionie. Jak podał obecny na meczu dziennikarz portalu Meczyki.pl, Radosław Przybysz, w 2. połowie zapełnienie stadionu wynosiło około 60%. Pod koniec spotkania pustki były jeszcze bardziej widoczne.

W trakcie meczu ekwadorscy kibice głośno dopingowali swój zespół. Nie zabrakło też specjalnych okrzyków skierowanych najprawdopodobniej do organizatorów. W swoim ojczystym języku fani skandowali hasło “Chcemy piwa, chcemy piwa!”

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments