Środa, 24 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Kolejny rywal Polski mocno osłabiony! Po koszmarnej kontuzji zawodnik musi przejść operację!

Opublikowane 23 listopada 2022, 14:35
przez Przemek Krautz
0
0

Arabia Saudyjska ma za sobą zwycięstwo, którym zaskoczyła cały piłkarski świat. Okupione zostało one jednak poważnymi kontuzjami i do meczu z Polską nasz kolejny rywal wyjdzie w osłabionym składzie.

Po dwóch meczach w grupie C Arabia Saudyjska zajmuje miejsce lidera. W swoim pierwszym starciu sensacyjnie wygrał z Argentyną 2:1. Najpierw w pierwszej połowie Leo Messi strzelił z karnego i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, jednak po przerwie bramki strzelili Saleh Al-Shehri oraz Salim ad-Dausari, dając zwycięstwo oraz trzy punkty Arabii Saudyjskiej.

Nasi rywale osłabieni przed sobotnim meczem

Polska natomiast we wczorajszym meczu bezbramkowo zremisowała z Meksykiem i ma na swoim koncie jeden punkt. Już w najbliższą sobotę nasza reprezentacja ponownie wyjdzie na boisko w Katarze i zmierzy się z Arabią Saudyjska, która przez bukmacherów jest skazywana na porażkę.

Nasi rywale wyjdą w osłabionym składzie, gdyż dwóch podstawowych zawodników doznało kontuzji. Już do końca mundialu nie zagrają Salman Al-Faraj i Yaser Al-Shahrani. Pierwszy z nich to środkowy pomocnik, który musiał opuścić murawę w doliczonym czasie pierwszej połowy. Ma on bowiem uraz prawej nogi, która może wyeliminować go z gry na kilka miesięcy.

Al-Shahrani doznał natomiast koszmarnej kontuzji. Podczas meczu już w doliczonym czasie drugiej połowy został przypadkowo znokautowany przez kolegę z drużyny. Bramkarz Arabii Saudyjskiej w trakcie interwencji uderzył obrońcę kolanem w głowę. Ten padł nieprzytomny na murawę i został zniesiony na noszach.

Jak donoszą zagraniczne media, Al-Shahrani ma złamane kości szczęki oraz uszkodzone kości twarzy. Stan zawodnika był poważny i natychmiast interweniować musiał chirurg. Książę Mohammed bin Salman zapewnił piłkarzowi transport prywatnym samolotem do Niemiec, gdzie przejdzie dalsze leczenie.

Do sieci trafiło także nagranie ze szpitala, na którym zawodnik przekazał swoim kibicom:

– Chcę was zapewnić, że u mnie wszystko w porządku. Módlcie się za mnie. Gratuluję naszym kibicom zwycięstwa, zasłużyliście na nie.

Źródło: Twitter/english.alarabiya.net