sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaPrezes Kanału Sportowego usłyszał zarzuty! Wydał oficjalne oświadczenie: "Całkowity absurd. Jedyne co...

Prezes Kanału Sportowego usłyszał zarzuty! Wydał oficjalne oświadczenie: „Całkowity absurd. Jedyne co zrobiłem, to podpisałem kontrakt, dzięki któremu związek zarobił duże pieniądze”

Prezes Kanału Sportowego Maciej Sawicki wydał oficjalne oświadczenie po tym, jak został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W poniedziałek media obiegła informacja o tym, że działacze w tym m.in. Maciej Sawicki były sekretarz generalny PZPN oraz aktualny prezes Kanału Sportowego zostali zatrzymani i przesłuchani. Śledztwo dotyczy jednego z wątków tak zwanej afery melioracyjnej.

Do sprawy najpierw odniósł się sam Kanał Sportowy, który wydał oświadczenie – Szanujemy pracę polskich służb, ale też jesteśmy przekonani o uczciwości Maćka i czekamy na rozstrzygnięcie sprawy. Temat nie dotyczy Kanału Sportowego i nie będziemy udzielać dalszych komentarzy.

Oficjalny komunikat prokuratury

Pojawił się również oficjalny komunikat wydany przez prokuraturę – Prokurator zatrzymanym Maciejowi S., Jakubowi T. przedstawił zarzuty działania na szkodę Polskiego Związku Piłki Nożnej w kwocie ponad miliona złotych. Ponadto Jakubowi T. przedstawiono zarzut prania pieniędzy.

Zarzuty dotyczą wyprowadzenia pieniędzy z PZPN poprzez zawarcie fikcyjnego porozumienia, które miało uzasadniać wypłatę prowizji od umowy sponsorskiej na rzecz spółki OSTTAIR – Prowizja miała być wynagrodzeniem za usługi związane z negocjowaniem umowy sponsorskiej pomiędzy PNPN, a jednym ze sponsorów. Spółka faktycznie była kontrolowana przez Jakuba T.

Prezes Kanału Sportowego wpłacił poręczenie majątkowe, zatrzymano jego paszport oraz został objęty dozorem policyjnym na czas trwania śledztwa.

– Wobec Macieja S. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 250 tysięcy złotych, dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu. Wobec pozostałych podejrzanych również zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze nieizolacyjnym.

Oświadczenie prezesa Kanału Sportowego

Głos zabrał również sam Maciej Sawicki, który całą sprawę nazwał „absurdem”. Zapewnia, że jego prawnik nie dostrzegł znamion przestępstwa. Z materiału dowodowego ma wynikać, że Sawicki jedynie podpisał umowę jako osoba wyznaczona do tego przez zarząd PZPN.

– Dwa dni temu zostałem zatrzymany przez CBA i przewieziony do Szczecina na przesłuchanie. Nie zdecydowano się wystąpić o areszt, nie postawiono mi żadnego zarzutu korupcyjnego. Z korupcją nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego. Zarzuca mi się natomiast wyrządzenie szkody finansowej PZPN. Uważam to za całkowity absurd, a mój mecenas nie dostrzega nawet znamion jakiegokolwiek przestępstwa.

– Jedyne co zrobiłem, to w ramach pełnionej przez mnie funkcji podpisałem kontrakt, dzięki któremu związek zarobił duże pieniądze i wyłącznie to wynika z materiału dowodowego. Kontrakt, podobnie jak każdą inną umowę, parafowałem jako osoba do tego wyznaczona przez zarząd.

– Spokojnie czekam na zakończenie tej sprawy, dziękuję wszystkim za okazane wsparcie i jednocześnie proszę media o posługiwanie się moim pełnym nazwiskiem w komunikacji dotyczącej sprawy.

Źródło: Twitter/Prokuratura Krajowa/transfery.info

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

High League 5 – wyniki ważenia NA ŻYWO!

0
Wielka gala High League 5 już jutro, tj. 10 grudnia o godzinie 20:00. Dziś otrzymamy przedsmak w postaci media treningu i oficjalnej ceremonii ważenia. Po raz ostatni zobaczymy spotkania face to face przed walkami, a w tym oczywiście Mateusz "Don Diego" Kubiszyn vs. Damian Janikowski, Alberto vs. Paweł Tyburski, czy Dawid Załęcki vs. Vaso Bakocević. High League 5 - wyniki ważenia NA ŻYWO.