Kadyrow powiększa „grono przyjaciół”? Byli mistrzowie UFC gościli w Czeczenii!

fot. Instagram, via Karim Zidan
Opublikowane 25 listopada 2022, 17:03
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Czołowi i rozpoznawalni zawodnicy UFC, Kamaru Usman, Justin Gaethje i Henry Cejudo gościli w Czeczenii, najprawdopodobniej na zaproszenie samego Ramzana Kadyrova. Fighterzy odwiedzili też obiekt sił specjalnych.

Kadyrow znany jest w świecie z popełnienia licznych zbrodni. Czeczeński przywódca jawnie popiera zbrodnicze działania Władimira Putina na Ukrainie, a do tego groził też Polakom. Sugerował wręcz, że „w sześć sekund” Czeczeni są w stanie zaatakować nasz kraj.

Ramzan Kadyrow bardzo interesuje się światem sportu i uwielbia towarzystwo gwiazd. Niejednokrotnie zobaczyć go można było z niepokonanym w MMA Khamzatem Chimaevem, który podkładał mu się w treningu, czy służył za worek treningowy dla jego synów. Niedawno też zaprosił mistrza wagi lekkiej, Islama Makhacheva, z którym prezentował się trzymając jego zdobyty pas.

Niewykluczone, że czeczeński zbrodniarz powiększył swoje „grono przyjaciół” o kilku kolejnych zawodników MMA. Henry Cejudo wrzucił niedawno nagranie, na którym wraz z Kamaru Usmanem i Justinem Gaethje podróżują prywatnym odrzutowcem.

Ich celem była najprawdopodobniej Czeczenia. Zdjęcie z „Nigeryjskim Koszmarem” wrzucił wczoraj na Instagram internetowy twórca, Hasbulla Magomedov. W innym „kafelku” można zobaczyć, jak jedzie samochodem z Henrym Cejudo.

To jednak nie wszystko! Karim Zidan z portalu Bloody Elbow zamieścił kilka zdjęć, na których Usman, Cejudo i Gaethje znajdują się na obiekcie sił specjalnych w Gudermes. Choć na żadnej z fotografii nie widać Ramzana Kadyrowa, nietrudno się domyśleć, że jego zgoda jest potrzebna do wejścia na ten teren.

Byli mistrzowie UFC Kamaru Usman i Henry Cejudo wraz z Justinem Gaethje znajdują się obecnie w Czeczenii na zaproszenie Ramzana Kadyrowa. Testowali broń w obiekcie jednostki specjalnej w Gudermes – napisał na Twitterze dziennikarz.

Wszystkich trzech fighterów łączy postać Aliego Abdelaziza, który jest menedżerem tych zawodników. W przeszłości pomagał on również w karierze Khabibowi Nurmagomedovi oraz… bliskiemu Kadyrowowi, Khamzatowi Chimaevowi. Jeden z najbardziej wpływowych menedżerów w świecie MMA zapytany kiedyś przez Ariela Helwaniego o oskarżenia wobec czeczeńskiego dyktatora, powiedział:

Nie wierzę w nic, co mówią media. Wielu ludzi mówi jakieś gówniane rzeczy. Nie wiem co on myśli o gejach, nie wiem, co z nimi robi, nie dbam o to. Skoro tego nie widziałem, to mówię wprost, że nie wiem, bo media piszą gówno.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO