Z KSW do Prime Show MMA! Były mistrz „Kornik” rywalem Adama Oknińskiego!

Fot. YouTube
Opublikowane 25 listopada 2022, 21:24
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Poznaliśmy nazwisko zawodnika, który zastąpi Normana Parke! Wiemy, z kim na gali Prime Show MMA 4 zmierzy syn trenera Mirosława Oknińskiego.

Podczas jutrzejszej gali miał odbyć się pojedynek pomiędzy „Storminem” a Adamem Oknińskim. Niestety doszło do sporego zamieszania i Irlandczyk wycofał się z walki zaledwie kilka dni przed Prime MMA 4. Wszystko ze względu na warunki pojedynku.

Parke zapewniał, że jego rywal miał ważyć nie więcej niż 100 kilogramów, ale nie w dniu ważenia, a w dniu walki. Natomiast rywal oraz menedżer przekonują, że nie było mowy o takich warunkach. „Stormin” nie zgodził się więc na starcie, a federacja musiała poszukać nowego przeciwnika dla Oknińskiego.

Były mistrz odchodzi z KSW!

Na zaskakujące kroki zdecydował się Artur Sowiński znany jako „Kornik”. Były mistrz KSW w kategorii piórkowej postanowił odejść z organizacji, a na swoich social mediach wyjaśnił, że jego ostatnie pojedynki pozostawiały wiele do życzenia. Nie kończy on swojej kariery i zamierza toczyć zarówno walki freakowe, jak i sportowe.

– Ponad 12 lat temu, 18.09.2010 stoczyłem swoją pierwszą walkę w KSW. Federacji, która była moim domem od tego czasu. Stoczyłem dla KSW 22 pojedynki, z czego wygrałem połowę, w tym sięgnąłem po tytuł Międzynarodowego Mistrza KSW w kategorii piórkowej. Walczyłem ze znakomitymi zawodnikami i poznałem jeszcze lepszych ludzi. Natomiast wszystko, co się zaczyna ma również swój kres.

– Informuję, że moja przygoda w KSW dobiegła końca. Pragnę podziękować Martinowi Lewandowskiemu i Maćkowi Kawulskiemu za szansę, którą mi dali. Przez wszystkie te lata byli zawsze fair w stosunku do mnie. Dziękuję każdej osobie zaangażowanej w produkcję wydarzeń, jesteście świetni!

– Moje ostatnie walki dla KSW pozostawiały niedosyt u mnie, jak i u Was, dlatego podjąłem decyzję, aby dalszą część około sportowej kariery spędzić na toczeniu walk z rywalami wykraczającymi poza sportową rywalizację nie zamykając się również na sportowe pojedynki w innych federacjach. Lubię walczyć i chcę nadal to robić. Więc będziecie mieli okazję jeszcze mnie zobaczyć!

Swoją pierwszą walkę freakową stoczy już jutro na gali Prime Show MMA 4 i zmierzy się ze znacznie cięższym Adamem Oknińskim. Syn znanego trenera wniósł dzisiaj na wagę 100 kilogramów, natomiast w swoim ostatnim pojedynku „Kornik” we wrześniu ważył nieco ponad 88 kilogramów.

Źródło: Facebook

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments