(VIDEO) Co za mecz! Polacy WYGRYWAJĄ z Arabią Saudyjską!

Opublikowane 26 listopada 2022, 17:04
przez Jakub Hryniewicz
0
0

Dziś o godzinie 14:00 na stadionie Education City Stadium w Al Rayyan rozpoczął się mecz w 2. kolejce grupy C. Reprezentacja Polski zmierzyła się z drużyną Arabii Saudyjskiej.

Obie ekipy zgoła inaczej rozpoczęły turniej w Katarze. Polacy w grze z Meksykiem zaprezentowali się naprawdę źle, a wszyscy, którzy oglądali tamto spotkanie, doskonale pamiętają “lagę na Robercika”. Polacy wyprowadzili najwięcej długich podań ze wszystkich reprezentacji.

Arabia Saudyjska z kolei szybko, bo w zaledwie 10 minut straciła bramkę w meczu z Argentyną. “Zielone Sokoły” rzuciły się jednak w drugiej połowie do ataku i w 53. minucie to oni byli na prowadzeniu. Wynik na tablicy nie zmienił się do końca spotkania, bowiem Messi i spółka nie znaleźli sposobu na sforsowanie arabskiej obrony.

W KOŃCU WYGRANA!

W mecz lepiej weszli Saudyjczycy. To oni prowadzili piłkę i raz po raz lądowali pod bramką Polaków. “Biało-Czerwoni” starali się atakować skrzydłami, jednak nie zawsze potrafili dojść do bramki strzeżonej przez Al Owaisa. Do tego między 15, a 19 minutą nasi reprezentaci obejrzeli aż 3 żółte kartki.

W końcu nadeszła 39. minuta. Wojciech Szczęsny zagrał piłkę pod linię dzielącą połowy, skąd przedłużył ją na 20 metr Matty Cash. Frankowski zaczekał na obrońcę Aston Villi i wyłożył mu podanie na wolne pole. Ten kopnął do Lewandowskiego, który miał małe kłopoty z opanowaniem futbolówki. Wycofał ją do Piotra Zielińskiego, który zapakował piłkę do siatki!

Już kilka minut później Krystian Bielik faulował jednego z rywali w polu karnym. Sędzia potrzebował upewnić się oglądając powtórkę, ale chwilę później nie miał wątpliwości i wskazał na “białko”.

Do piłki podszedł Al Dawasari. Strzelił w prawy róg bramki Wojciecha Szczęsnego, który tam właśnie się rzucił! Bramkarz Juventusu obronił także dobitkę, przerzucając piłkę nad bramką!

Drugie 45 minut rozpoczęły się bardzo podobnie. Znów to Saudyjczycy przejęli inicjatywę i raz po raz grozili naszej bramce. Szczęsny utrzymywał jednak kapitalną formę.

W 63 minucie Arkadiusz Milik otrzymał perfekcyjną, mięciutką wrzutkę od Przemysława Frankowskiego. Napastnik główkował, jednak piłka poleciała kilka centymetrów za wysoko, by wylądować w siatce i trafiła w poprzeczkę. Dwie minuty później Lewandowski odstał centrę od Jakuba Kamińskiego, ale trafił kolanem i futbolówka odbiła się od słupka.

Saudyjczycy również stwarzali swoje szanse. Szczęsny nie był bezrobotny i trochę szczęścia również mu dopisało, gdy jeden z piłkarzy “Zielonych Sokołów” trafił obok bramki “Biało-Czerwonych”.

W końcu nadeszła 82. minuta. Robert Lewandowski pokazał, co to znaczy pressing na obrońcach, a Al Amri popełnił koszmarny błąd! Napastnik Barcelony skorzystał z prezentu i strzelił swoją pierwszą bramkę w historii mistrzostw świata!

Do końca meczu nic się nie zmieniło, a Polacy od niepamiętnych czasów stają przed wielką szansą na wyjście z grupy mistrzostw świata! Od wszystkiego zależy wynik meczu z Argentyną!