Wtorek, 23 Lipca, 2024

Conor McGregor wróci wcześniej? Jest odpowiedź USADA!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 28 listopada 2022, 11:25
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Conor McGregor poinformował niedawno, iż w lutym dołączy do grona zawodników testowanych przez Amerykańską Agencję Antydopingową. Czy fighter może liczyć na specjalne traktowanie i ominąć zasadę “6 miesięcy”?

Największa gwiazda MMA na świecie, Conor McGregor, od czasu ostatniej walki z Dustinem Poirierem w 2021 roku pozostawał poza gronem zawodników UFC testowanych na obecność niedozwolonych środków przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA). Irlandczyk nie miał szans na szybki powrót w związku ze złamaniem nogi, jakiego doznał we wspomnianym pojedynku.

“The Notorious” poinformował kibiców, iż w lutym na nowo znajdzie się w puli USADA. By móc ponownie przystąpić do walki w oktagonie zawodnicy i zawodniczki muszą być jej częścią przez co najmniej 6 miesięcy. Pojawiły się jednak głosy, iż UFC będzie chciało przyspieszyć powrót swojej megagwiazdy.

Dziennikarze portalu ESPN wysłali zapytanie do Agencji Antydopingowej z zapytanie, czy federacja zrobi wyjątek dla Conora McGregora i wyłączy go z zasady “6. miesięcy”? W odpowiedzi od dyrektorki do spraw komunikacji otrzymali poniższą informację:

Conor McGregor nie znajduje się w puli zawodników testowanych przez USADA i najprawdopodobniej będzie musiał się w niej znaleźć na co najmniej 6 miesięcy, chyba że zostanie potraktowany wyjątkowo, co naszym zdaniem nie ma zastosowania w tym przypadku.

Wyjątek polega na tym, iż McGregor musiałby zdać dwie “czyste” próbki, o czym sam fighter wspominał na Twitterze. Wydaje się jednak, że nic z tych rzeczy nie będzie miało miejsca i najprędzej Irlandczyka zobaczymy w sierpniu.

Nie byłby to pierwszy raz, gdy UFC poszłoby na rękę “Notoriousowi”. Przed kilkoma laty pozwolono mu przetrzymać pas mistrzowski kategorii piórkowej tylko po to, by Irlandczyk mógł zostać pierwszym podwójnym championem w historii organizacji. W międzyczasie stoczył on dwie walki z Natem Diazem w limitach wagi lekkiej oraz półśredniej.

W lutym dołączam do testów USADA. Zdam dwie próbki i bookujemy walkę.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO