Wtorek, 23 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Szczęsny przed karnym założył się z Messim i… przegrał! “Nie wiem, czy to legalne. Przegrałem, ale mu nie zapłacę”

Opublikowane 1 grudnia 2022, 11:38
przez Przemek Krautz
0
0

Wojciech Szczęsny zdradził po meczu, że założył się z Leo Messim o 100 euro. Rzut karny obronił, jednak zakład z Argentyńczykiem przegrał.

W miniony czwartek odbył się ostatni mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Reprezentacja Polski mimo porażki 2:0 zajęła drugie miejsce i może cieszyć się awansem do 1/8 finałów. Tam jednak czeka na nas Francja, która zajęła pierwsze miejsce w grupie D.

Szczęsny o zakładzie z Messim

Reprezentacja Argentyny mogłaby odnieść wyższe zwycięstwo, gdyby nie kolejna genialna parada Wojciecha Szczęsnego. W pierwszej połowie w wyniku nieco spóźnionej interwencji bramkarz zamiast w piłkę uderzył ręką w twarz Leo Messiego.

Sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny. Szczęsny po meczu przyznał, że jego zdaniem nie powinno być jedenastki i zażartował, iż była to dla niego kolejna szansa, aby się popisać:

– Moim zdaniem kontakt był, ale karnego nie powinno być. Sędzia zadecydował inaczej i dobrze, bo mogłem się popisać.

Wydawało się niemożliwym powtórzyć wyczyn z meczu z Arabią Saudyjską. Szczęsny jednak kolejny raz obronił karnego, którego wykonywał Messi i uratował Polskę przed stratą bramki w 39 minucie.

Co ciekawe, zaraz po meczu w rozmowie z dziennikarzami zdradził, że założył się z Leo Messim o 100 euro. Szczęsny był bowiem przekonany, że sędzia nie podyktuje karnego.

– Przed karnym powiedziałem mu, że stawiam 100 euro na to, że go nie podyktuje. Przegrałem więc zakład z Messim. Nie wiem, czy to legalne na mistrzostwach świata. Może zostanę za to zawieszony, ale teraz mnie to nie obchodzi. I tak mu nie zapłacę. Przecież nie zależy mu na 100 euro, dajcie spokój.

Źródło: Twitter