Piątek, 19 Lipca, 2024

(VIDEO) Janikowski o potencjale Tyburskiego: “Jest najlepszy z freaków, z którymi się mierzyłem. Ma warunki, żeby…”

Fot. YouTube
Opublikowane 2 grudnia 2022, 13:44
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Kolejny zawodnik z uznaniem wypowiedział się na temat Pawła Tyburskiego uznawanego za najlepszego stójkowicza wśród freak fighterów.

“Tybori” na ten moment ma na swoim koncie 4 walki. W trzech starciach dominował w stójce i skończył rywali przed czasem. Poniósł porażkę jedynie w pojedynku z “Arabem”, który w każdej odsłonie sprowadzał do parteru i zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.

Janikowski o potencjale Tyburskiego

W ostatnim czasie kilkukrotnie poruszony był temat potencjalnego zawodowego starcia w wykonaniu Tyburskiego. Między innymi najpierw w jednym z wywiadów walczący w KSW Radosław Paczuski został zapytany o to, który freak fighter jest najbliżej zawodowstwa i wskazał właśnie “Tyboriego”.

Następnie sam Tyburski w rozmowie z fansportu.pl przyznał, że gdyby naprawdę przyłożył się do treningów, a nie jedynie przygotowywał się przed walkami, to w ciągu kilku najbliższych lat mógłby podejść do starcia zawodowego:

– Jakbym się przyłożył tak naprawdę serio i dwa lata przetrenował mocno, to myślę, że mógłbym podejść do takiej walki. Rok jakbym mocno przepracował.

Teraz w ostatnim wywiadzie głos zabrał również Janikowski, który miał okazję sparować z Tyburskim. Przyznał, że jest dobrym stójkowiczem, ale ma braki, jeśli chodzi o zapasy czy parter. Nie ukrywa jednak, że ma szansę na to, by spróbować swoich sił w prawdziwym zawodowym pojedynku.

Pytanie, czy on chce iść do sportu zawodowego. Ma swoje szanse. Wiadomo, że ma swoje lata i do jakiegoś mega wysokiego poziomu nie dojdzie, ale przede wszystkim ma warunki do tego, żeby być dobrym strikerem. Dobrze uderza, dobrze kopie, czasami za bardzo się podpala.

Jeszcze zapaśniczo-grapplerskich umiejętności nie ma. Ale jest na dobrej drodze, żeby spróbować. Jeżeli chodzi o freaków, czy sportowców około freakowych, z którymi się mierzyłem, to myślę, że jest taki najlepszy. Naprawdę dobrze się z nim robiło. Trafiał, też kopał, także jest niezły.

Źródło: fansportu.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO