Dereck Chisora był bezradny! Podziękował sędziemu za przerwanie walki z Tysonem Furym!

Fot. YouTube
Opublikowane 4 grudnia 2022, 11:09
przez Przemek Krautz
1
0
Brak komentarzy

Za nami pojedynek bokserski pomiędzy Tysonem Furym i Dereckiem Chisorą. Niepokonany mistrz świata po raz kolejny dominował w ringu.

Mówiło się o walce z Ołeksandrem Usykiem czy Anthonym Joshuą, jednak ostatecznie powracający po krótkiej emeryturze „Gypsy King” po raz trzeci zmierzył się z Dereckiem Chisorą. Wielu kibiców nie było w stanie zrozumieć, jaki sens ma takie zestawienie.

Fury wcześniej dwukrotnie pokonał Chisorę, który w ostatnich 5 pojedynkach poniósł aż 4 porażki. Najpierw w 2011 roku „Gypsy King” wygrał przez decyzję, następnie w rewanżu, który miał miejsce 3 lata później zakończył starcie w 10 rundzie.

Tym razem było podobnie. Fury dominował, aż w końcu sędzia zlitował się nad Chisorą i w trackie 10 odsłony przerwał pojedynek. Nie zakończył walki po nokdaunie, czy liczeniu, tylko kolejnym ciosie, jaki wylądował na głowie „Del Boya”.

Chisora podziękował sędziemu za przerwanie walki

Decyzję sędziego skomentował m.in. były mistrz świata Lennox Lewis, który przyznał, że narożnik Chisory powinien szybciej poddać walkę:

– Uważam, że sędzia podjął dobrą decyzję. Dla jego narożnika nie było łatwo poddać walki w takim momencie, ale z całą pewnością powinni zrobić to przed arbitrem. Sędzia zrobił dobrą rzecz.

Głos zabrał również sam Chisora. Przyznał, że jako zawodnik nie chce przerywać walki, jednak podziękował sędziemu za to, że go wyręczył:

– Dziękuję sędziemu. Jako zawodnik nie chcesz przerywać, wrócisz na tarczy. Sędzia powiedział do mnie: Jeśli będziesz przyjmował kolejne ciosy, to cię z tego wyciągam”. Dziękuję też Tysonowi. Naprawdę to doceniam. Ja i on jesteśmy przyjaciółmi.

Po walce zawodnicy okazali sobie szacunek. Fury przyszedł do szatni porozmawiać ze swoim rywalem i podziękować mu za pojedynek:

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments