Środa, 17 Lipca, 2024

Bezkrólewie nadal trwa! Walka Błachowicza zakończona remisem!

Opublikowane 11 grudnia 2022, 08:13
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

W main evencie UFC 282 zobaczyliśmy walkę o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Jan Błachowicz po raz kolejny stanął przed szansą na zdobycie pasa przeciwko niezwykle groźnemu Dagestańczykowi, Mgomedowi Ankalaevowi.

Cały świat bardzo zaskoczyła informacja o poważnej kontuzji, jakiej na kilka tygodni przed UFC 282 nabawił się Jiri Prochazka. Czech mocno uszkodził bark w związku z czym postanowił zachować się honorowo i zawakować tytuł mistrzowski jeszcze przed pierwszą obroną. O ten mógł zawalczyć Glover Teixeira, planowany oponent Prochazki. Brazylijczyk jednak nie zgodził się na zaproponowanego Magomeda Ankalaeva, lecz rzucił pomysł rewanżu z Janem Błachowiczem. UFC nie przystało na jego ofertę i ogłoszono nowy, polsko-rosyjski, main event UFC 282 o tytuł dywizji półciężkiej.

To już druga szansa dla “Cieszyńskiego Księcia” na zajęcie tronu dywizji do 205 funtów. Ta sztuka udała mu się w 2020 roku, kiedy to w Abu Zabi już w drugiej rundzie skończył Dominicka Reyesa. Już pół roku później stanął do pierwszej obrony i został pierwszym fighterem, który pokonał Israela Adesanyę w MMA. W październiku nie dał rady Gloverowi Teixerze, który go poddał i stał się najstarszym championem w historii UFC. Błachowicz powrócił do walki w marcu, gdzie po kontuzji rywala pokonał Aleksandara Rakicia.

Oponentem “Cieszyńskiego Księcia” na UFC 282 był Magomed Ankalaev. Rosjanin w całej karierze przegrał tylko raz, po własnym błędzie. Dał się złapać Paulowi Craigowi w trójkąt nogami i odklepał w ostatniej sekundzie debiutanckiego pojedynku w UFC. Do starcia z Polakiem wychodził na fali dziewięciu kolejnych zwycięstw, totalnie dominując każdego z rywali.

Błachowicz vs. Ankalaev – RELACJA

Runda 1

Janek zaczyna low kickami, ale nie zamierza szarżować na Rosjanina. Dobra kombinacja Polaka, proste i kopnięcie. Wyczuwa atak Błachowicza Ankalaev i trafia lewym. Skraca dystans Janek, nie atakuje pojedynczymi ciosami, ale prawie nadziewa się na lewy sierp. Dagestańczyk bardzo spokojny, atakuje w końcu, ale też nie naciska. Prawy prosty Błachowicza, szuka kontry Dagestańczyk, ale obrywa middle kickiem! Szuka zaraz wysokiego kopnięcia Ankalaev, próbuje wyczuć uderzenia Polaka. Dobre kopnięcia Polaka, Ankalaev zaczyna trafiać frontami na korpus. Dobra akcja bokserska Błachowicza, sięgnął głowy Rosjanina.

Runda 2

Znów dużo szachowania, uruchamia się w końcu Ankalaev. Wdaje się w bójkę z Polakiem i szuka lewego sierpa. Znakomita kombinacja Polaka, sierp sięga szczęki Dagestańczyka. Janek dobrze robi nie szarżując, nie wdaje się w grę Ankalaeva. Dobry prosty Błachowicza i ucieka z linii ciosu. Przestrzelony podbródek Janka, atakuje Rosjanin prostym. Trafił low kickiem Janek, ale odpowiedział frontem na udo. Kolejne kopnięcie “Cieszyńskiego Księcia”, poślizgnął się Ankalaev! Złapał nogę Polaka, i złapał klincz na siatce. Zrywa Błachowicz i trafia jeszcze lewym hakiem. Przestrzelił potężnym overhandem Ankalaev, Janek ryzykuje atakując w krótkim dystansie. Dagestańczyk rusza po obalenie, ale Polak świetnie blokuje.

Runda 3

Baaardzo mocne kopnięcie Janka! Bolą nogi Ankalaeva, Błachowicz zamyka go na siatce. Rosjanin straszy szarżą, a zaraz prawym sierpem. Dobra kombinacja Janka, ale odsłania swoją szczękę Cieszynianin. High kick Polaka, obrywa zaraz prostym na nos.. Ankalaev zyskał sporo pola, podchodzi Janek, ale nadziewa się na sierp w kontrze. Kolejny low Błachowicza, musi uważać na głowę Polak, ale Ankalaev zdaje się być w sporym bólu! Szuka obalenia Dagestańczyk, znów broni się Błachowicz. Rosjanin znów łapie klincz, ale Janek ucieka i wyprowadza kopnięcie na nogę! Szukał kombinacji bokserskiej Błachowicz, znów nadziewa się na kontrę, a zaraz obrywa kolanem w krocze. Wracają, skraca dystans Ankalaev i znów łapie klincz na siatce, ale jeszcze na ostatnie sekundy obala Polaka.

Runda 4

Ankalaev agresywnie rzuca się na Błachowicza, dostał chyba reprymendę od narożnika! Skraca dystans i łapie klincz na siatce. Janek pracuje blokując obalenie, odpowiada kolanem na kolano. Dagestańczyk zaczął pracować uderzeniami, zrywa w końcu Polak, ale daje się zaraz sprowadzić na matę. 3 minuty do końca rundy, pracuje z góry Ankalaev. Ucieka Błachowicz, ale oddaje plecy! Rosjanin szuka duszenia, ale zaraz wyprowadza uderzenia. Kompletna kontrola Magomeda Ankalaeva, Janek wrócił na plecy, ale sytuacja w tej odsłonie nie wygląda najlepiej. Prostuje się Ankalaev, spuścił kilka bomb na głowę Polaka.

Runda 5

Ankalaev szuka sprowadzenia, ucieka Janek ale i tak ląduje na plecach! Stara się przełożyć nogi nad głową Rosjanina, ale ten wchodzi w gardę Błachowicza. Dagestańczyk ma praktycznie całą rundę do pracy z góry, “Cieszyński Książę” stracił już sporo sił, ale stara się skręcać. Myślał o Kimurze Polak, ma już siatkę za głową, ale Ankalaev kontynuuje uderzenia. Spadają bomby, było kilka łokci, sędzia pilnuje, czy Polak jeszcze się broni. Skręca się Polak, wraca do półgardy, ale nadal obrywa od Ankalaeva i sytuacja nie zmienia się do końca walki.

Oficjalny wynik: WALK ZAKOŃCZONA REMISEM

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO