Czwartek, 18 Lipca, 2024

(VIDEO) Ilia Topuria wciąż niepokonany! Świetny występ Gruzina!

Źródło: screenshot YouTube
Opublikowane 11 grudnia 2022, 05:34
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Kartę główną UFC 282, którą zamknie pojedynek o pas mistrzowski kategorii półciężkiej Jan Błachowicz vs. Magomed Ankalaev rozpoczęła się starciem w kategorii piórkowej. Bryce Mithchell zmierzył się z Ilią Topurią, a obaj zawodnicy wychodzili do walki z zerem w kolumnie porażek!

-> Obstaw i oglądaj UFC 282 na żywo!

Bryce Mitchell w 15. zawodowych pojedynkach zwyciężał jedynie przez poddanie lub decyzje. 28-letni Amerykanin pokonywał w UFC wszystkich 6. oponentów, a w tym przed kilkoma miesiącami Edsona Barbozę. Popularny “Thug Nasty” wykazał się tam kapitalnymi umiejętnościami całkowicie dominując nad Brazylijczykiem.

Podobnie, jak jego przeciwnik na UFC 282, Ilia Topuria, Mitchell nie zaznał porażki. Amerykański piórkowy posiadał też dużo lepszą pozycję rankingową. O ile “El Matador” przed ich pojedynkiem znajdował się na 14. pozycji, to Bryce był już w topowej 10., a dokładniej na 9. pozycji.

W oczach ekspertów to jednak właśnie urodzony w Niemczech Gruzin był faworytem. Ilia Topuria tylko jeden pojedynek zakończył przez decyzję, a miało to miejsce w jego debiucie w największej federacji MMA na świecie. Trzech kolejnych rywali “El Matador” nokautował. Jackson i Hall nie wyszli z nim do drugiej rundy, a choć ta sztuka udała się Jaiowi Herbertowi, to Topuria skończył go w minutę i 7 sekund.

-> Postaw kupon i oglądaj walkę Jana Błachowicza NA ŻYWO!

Mitchell vs. Topuria – RELACJA

Runda 1

Mitchell zaczyna obrotówką na korpus, a zaraz Topuria atakuje go cepami na głowę i karci low kickami. Szybki prosty w wykonaniu “El Matadora”, to właśnie szybkość jest po jego stronie i trafia dwoma sierpami. “Thug Nasty” zaczyna mieszać, próbuje obalenia, ale jest daleki od sukcesu. Szuka Amerykanin sprowadzenia, złapał nogę i wylądował na chwilę na pośladkach hiszpański Gruzin. Topuria rozsierdzony, wziął się do ataku, ale zaraz Bryce Mitchell znów sprowadził rywala na plecy i kończy rundę w górnej pozycji.

Runda 2

“El Matador” zaczyna mocno agresywnie! Szybko skraca dystans, szuka zaraz obalenia Mitchell, ale broni się Ilia Topuria. Amerykanin blisko rywala, atakuje prostymi i szuka obalenia. Dobrze kontruje Topuria, kapitalne uderzenia w wykonaniu Gruzina! Wydawało się, że będzie szukał poddania, Amerykanin ma już oponenta za plecami. Wraca na nogi, ale “El Matadora” nie odpuszcza, podcina rywala i znów ląduje na górze. Kapitalne przejście i szuka trójkąta rękoma i “Thug Nasty” klepie i przegrywa po raz pierwszy w karierze!

Oficjalny wynik: Ilia Topuria wygrywa przez poddanie w 2. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO