Stójkowa bitwa na KSW 77! Rutkowski pokonuje Eskieva po emocjonującej walce

Opublikowane 17 grudnia 2022, 23:15
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami wyczekiwany pojedynek na szczycie dywizji piórkowej. Numer jeden rankingu tej kategorii Daniel Rutkowski zmierzył się z numerem dwa Lom-Alim Eskievem.

Do tej walki musiało w końcu dojść. Jej historia rozpoczęła się w sierpniu. To wówczas na gali KSW 73 Rutkowski i Eskiev zostali z sobą zestawieni po raz pierwszy. Reprezentant UFD Gym musiał się jednak wycofać z pojedynku z powodu choroby. Daniel Rutkowski w zastępstwie zmierzył się z Reginaldo Vieirą, doświadczonym fighterem z Brazylii. Pojedynek ostatecznie rozegrał się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Daniela.

Wygraną nad Vieirą popularny „Rutek” odbił się po porażce, której doznał w konfrontacji mistrzowskiej z Salahdinem Parnassem. Walka o pas przerwała niesamowitą serię czternastu pojedynków bez porażki w wykonaniu Daniela.
Przed pojedynkiem Rutkowski zapowiadał, że będzie to rywalizacja, która pokaże, kto jest najlepszym zapaśnikiem wagi piórkowej.

Od czasu niefortunnego wypadnięcia z walki Lom-Ali Eskiev stoczył jeden pojedynek. We wrześniu na gali w Niemczech dopisał do swojego rekordu wygraną przez techniczny nokaut. Dzięki temu zwycięstwu Eskiev wydłużył swoją serię tryumfów bez porażki do pięciu zwycięstw z rzędu.

RELACJA

RUNDA 1

Eskiev ruszył podbródkowym, stara się odpowiadać kombinacjami bokserskimi również Polak. Atakuje Lom-Ali, Rutkowski uchyla się przed uderzeniami, niezła kontra w jego wykonaniu. Jest klincz “Rutka”, zrywa i trafia prawym sierpem, zaraz dokłada cios lewym. Dużo szachowania z obu stron, Rutkowski szuka prostych, ale z łatwością trafia go kontra Eskieva. Próba high kicka w jego wykonaniu i dwa nietrafione uderzenia. Daniel atakuje na tułów, trafia low kickiem na nogę wykroczną. Uderza Rutkowski, świetna kombinacja prawy pod żebro i lewy na głowę rywala! Wyłapał kopnięcie, Eskiev przetoczeniem ucieka, ale trafia pod koniec rundy Polaka!

RUNDA 2

Lom-Ali słucha narożnika i wyczekuje ataków Rutkowskiego. Ten szuka lewego overhanda, za każdym razem uchyla się Eskiev. Ten nie pozostaje obojętny, dobrze kontruje prostym. Niezły prawy na korpus “Rutka”, zaraz dokłada low kick. Krótkie jaby w wykonaniu Polaka, Eskiev zaczyna dokładać więcej siły w ciosy. Dobre dwa kopnięcie Rutkowskiego na łydkę, Rywal musiał przyklęknąć! Szybka, krótka kombinacja Loma-Aliego, ale odczuwa mocno kolejne kopnięcia. Wyczuwa swój moment Daniel i trafia Eskieva na głowę. Przeciwnik szukał high kicka, a zaraz “Rutek” rusza po sprowadzenie i sam ląduje na macie. Lepiej z pleców wygląda Polak i Lom-Ali ucieka.

RUNDA 3

Od razu klincz w wykonaniu Eskieva, skraca dystans Lom-Ali. Rutkowski dobrze ucieka spod siatki, ale wciąż w defensywie “Rutek”. Dobrze wyglądają jego kombinacje bokserskie, ale uchyla się z łatwością Eskiev. Rutkowski markuje cios by zejść po nogi, Eskiev dobrze unika. Po chwili klinczu znów są na środku klatki, a Daniel szukał nogi oponenta. Skończył w próbie duszenia, która szybko została odpuszczona. Lom-Ali cały czas napiera, ale to Rutkowski trafia. I w końcu dochodzi lewy sierp Eskieva! Padł na kolana Polaka, rywal ma 90 sekund na skończenie! Przyhamował Eskiev, Rutkowski dobrze się wybronił klamrą po wysokim kopnięciu. Wymiana z obu stron na koniec walki, idzie po nogi “Rutek”, a Eskiev jeszcze szukał duszenia na koniec walki!

Oficjalny wynik: Daniel Rutkowski wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0

WIDEO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments