Okniński wyjaśnia ekspertów po KSW 77: „Jeśli ktoś pisze, że to ustawka, nie zna się na MMA. Technika wygrywa z siłą”

Fot. YouTube
Opublikowane 18 grudnia 2022, 10:16
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Po gali KSW 77 social media zalały co najmniej zaskakujące komentarze pod adresem federacji i bohaterów walki wieczoru. Internauci twierdzą, że main event był ustawiony.

Mamed bez problemu rozprawił się z byłym strongmanem Mariuszem Pudzianowskim. Już w pierwszej odsłonie rzucił nim o matę i gdy walka zeszła do parteru, nie wypuścił zwycięstwa z rąk. Mocnym łokciem na głowę odebrał rywalowi chęć do walki, a pozostałe ciosy były już tylko formalnością.

Okniński zabrał głos po KSW 77

Wielu kibiców zarzuca KSW, że walka została ustawiona. Internauci pytają, jak Pudzianowski mógł przegrać, skoro ważył 24 kg więcej, był silniejszy, a w ostatniej walce znokautował Michała Materlę. Rywal był jednak znacznie bardziej doświadczony, sprytniejszy i przede wszystkim lepszy technicznie.

Już wielokrotnie w sportach walki mogliśmy przekonać się o tym, że siła niemal we wszystkich przypadkach przegrywa z techniką i umiejętnościami, a mniejszy rywal jest w stanie rozprawić się ze znacznie większym przeciwnikiem.

Jeśli natomiast chodzi o odklepanie po ciosach, zdarzyło się to już poprzednio, w starciu Mariusza z Timem Sylvią i Peterem Grahamem. Głos w sprawie zabrał trener Mirosław Okniński, który odpowiedział wszystkim osobom mówiącym w tym przypadku o ustawionej walce.

Trener na swoich social mediach zamieścił takie wpisy:

– Ta walka była piękna, pokazała, jak technika wygrywa z siłą. Jeżeli ktoś pisze, że to ustawka nie zna się na MMA.

W 2009 mówiłem do Pudziana, że trzeba nauczyć się walczyć w parterze, on mi mówi: „JA LUBIĘ ŁAPAĆ I RZUCAĆ.” MAMED POROBIŁ GO JAK DZIECKO.

– Gdzie teraz są ci fachowcy co wierzyli w Pudziana. Technika jeszcze raz technika. A Pudzian taki pracowity o 5 wstawał trzeba było o 9 a robić parter.

Źródło: Facebook

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0

WIDEO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments