Opublikowane 19 grudnia 2022, 12:57
przez Jakub Hryniewicz
0
0

Jeden z najbardziej znanych dzienników sportowych świata, L’Equipe, podał swoje najgorsze i najlepsze jedenastki zakończonego wczoraj mundialu. Znalazło się też miejsce dla trójki Polaków.

W wielkim finale Mistrzostw Świata 2022 roku, które odbywały się w Katarze spotkały się drużyny Argentyny i Francji. Mecz okazał się być prawdziwym pełnym zwrotów akcji thrillerem. Messi otworzył wynik spotkania golem z rzutu karnego w 23. minucie, a już 13 minut później Di Maria podwyższył na 2-0. Do 80. minuty wydawało się, że “Albiceleste” sięgnął po puchar świata, lecz wówczas o swoim geniuszu przypomniał Kylian Mbappe.

22-letni Francuz dwukrotni pokonał Emiliano Martineza doprowadzając do dogrywki. Tam znów do siatki trafił Leo Messi, ale jego kolega z PSG raz jeszcze uratował swoją reprezentację, kompletując przy okazji hat-tricka. W rzutach karnych to jednak Argentyna okazała się być lepszą drużyną.

Nie może zatem dziwić obecność oby zawodników Paris Saint-Germain w najlepszej jedenastce turnieju według francuskiego dziennika L’Equipe. Co ciekawe Mbappe jest jedynym Francuzem w tym zestawieniu, a znalazło się tam miejsce dla 6. półfinalistów, reprezentantów Maroka i Chorwacji. Cały skład można zobaczyć poniżej.

Najbardziej znany dziennik sportowy podał też najgorszą, wedle swoich ocen, drużynę tegorocznego mundialu. Znalazło się tam miejsce aż dla trójki polskich zawodników: Matty’ego Casha, Krystiana Bielika oraz Piotra Zielińskiego.

Zgadzacie się z opinią dziennikarzy L’Equipe? Czy na katarskim mundialu byli gorsi bądź lepsi zawodnicy?