Wtorek, 27 Lutego, 2024

Michniewicz zwolniony! Wiemy, ile zarobił jako selekcjoner polskiej kadry

Fot. YouTube
Opublikowane 23 grudnia 2022, 09:51
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

22 grudnia Polski Związek Piłki Nożnej wydał oficjalne oświadczenie w sprawie selekcjonera kadry. Wiemy już, że współpraca z Czesławem Michniewiczem nie zostanie przedłużona.

W ostatnich dniach co raz więcej wskazywało na to, że to koniec Michniewicza w roli selekcjonera. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać:

– Aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy.

Ile zarobił Czesław Michniewicz?

Michniewicz był selekcjonerem przez 11 miesięcy. W tym okresie wywalczył awans na mistrzostwa świata. Natomiast podczas mundialu w Katarze reprezentacji udało się wyjść z grupy i zakończyć udział w turnieju po porażce w 1/8 finału. Łączny bilans 52-latka z reprezentacją to 5 zwycięstw, 3 remisy oraz 5 porażek.

Jak przekazał portal gol24.pl Michniewicz miał zarabiać miesięcznie około 200 tysięcy złotych. Przez cały okres współpracy jego zarobki wyniosły 2,2 miliona złotych.

Kolejny selekcjoner może liczyć na znacznie większe pieniądze. Według spekulacji PZPN zamierza wydać rocznie aż… 2,5 mln euro. Oznacza to, że osoba, która zastąpi Michniewicza może być jednym z najlepiej zarabiających selekcjonerów na świecie.

Źródło: gol24.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments