Środa, 17 Lipca, 2024

[VIDEO] Szymon Kołecki nie ma wątpliwości! “On jest lepszym zawodnikiem, niż Artur Szpika”

fot. YouTube
Opublikowane 27 grudnia 2022, 09:25
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

W sesji pytań i odpowiedzi na kanale Fansportu TV Szymon Kołecki wypowiedział się na temat niedawnego debiutanta w świecie freak fightów – Adama Oknińskiego.

“Młody Łowca Skór” powrócił do MMA po 7 latach przerwy. Syn najsłynniejszego w Polsce trenera, Mirosława Oknińskiego, na Prime MMA 4 miał się zmierzyć z Normanem Parke. Niestety jednak, jak to z Irlandczykiem bywa, pojawiły się nieporozumienia i do walki nie doszło. Na zastępstwo wskoczył były mistrz KSW – Artur Sowiński.

Popularny “Kornik” z łatwością pokonał sporo cięższego Adama Oknińskiego. Temu nie pomogły nawet ojcowskie “liście” w przerwie i cały czas krążył za skutecznie punktującym i odskakującym oponentem. Koniec końców bez większych problemów Sowiński wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

“Adam jest lepszy od Artura Szpilki”

Na kanale Fansportu TV pojawił się ostatnio materiał z Szymonem Kołeckim. Były zawodnik KSW trenuje na co dzień w Akademii Sportów Walki Wilanów i miał przyjemność pracować z Adamem Oknińskim. Medalista igrzysk olimpijskich przyznał, że “Młody Łowca Skór” nie był sobą w klatce.

Uważam, że Adam w tej walce nie pokazał… nie, że niczego, ale prawie niczego z tego, co potrafi. Ja z Adamem sparowałem, on ma naprawdę dobrą stójkę. Był bardzo spięty w tej walce. Wiem, że miał problemy z kręgosłupem przez wiele miesięcy i za wiele też nie mógł robić… Nie wiem, czy go presja zjadła, czy nie był odpowiednio przygotowany, ale jeśli chodzi o MMA, to nie pokazał niczego, co potrafi.

Poruszony został też temat Artura Szpilki. Zarówno Okniński-zawodnik, jak i jego ojciec mówili o tym, że w przyszłości Adam mógłby się zmierzyć z byłym pięściarzem. Kołecki bez zawahania stwierdził, kto jest lepszym zawodnikiem.

Myślę, że Adam jest lepszym zawodnikiem, niż Artur Szpilka, a na pewno nie gorszym. Oczywiści Artur ma bardzo mocny cios i był świetnym bokserem. Trafiając swojego przeciwnika w małych rękawicach może zakończyć walkę, ale przekrojowo, to ja nie mam w ogóle żadnych wątpliwości na tym etapie kariery Artura, że Adam jest od niego lepszy… tylko żeby Adam pokazał to, co potrafi robić w sparingach i treningach.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments