[VIDEO] Tragiczne zachowanie Pjanicia! Były piłkarz Barcelony wyleciał z boiska po skandalicznym faulu

Opublikowane 27 grudnia 2022, 13:00
przez Jakub Hryniewicz
0
0

Były piłkarz Romy, Barcelony, czy turyńskiego Juventusu, Miralem Pjanić, gra obecnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Bośniacki pomocnik trochę jednak odpocznie od grania, po skandalicznym faulu jakiego dopuścił się w ostatnim meczu.

Miralem Pjanić zaliczył katastrofalny zjazd w ostatnich latach. Bośniak po kilku sezonach spędzonych w AS Romie, gdzie w 185. meczach strzelił 30 bramek i dołożył 44 asysty, dołączył do Juventusu. Tam nie stracił formy i dołożył cegiełkę do między innymi dwóch tytułów mistrzowskich turyńskiej ekipy.

W 2020 roku zdecydował się dołączyć do FC Barcelony i wyglądał jak kompletnie inny zawodnik. Świadczą o tym przede wszystkim liczby: 30 rozegranych spotkań i ani jednego gola, czy asysty. Działacze z Camp Nou nie na to liczyli wykładając na Pjanicia 60 milionów euro…

Po również niespecjalnie owocnym okresie w Besiktasie Bośniak zakotwiczył ostatecznie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Al-Sharjah zaoferowało mu lukratywny kontrakt, a Miralem nawet nieźle wszedł w sezon – zagrał w 8. meczach zaliczając przy tym 3 bramki i 2. asysty.

Teraz czeka go jednak przerwa. Wszystko za skandaliczny faul, jakiego dopuścił się w 17. minucie spotkania wyjazdowego spotkania UAE Pro League z Dibbą. Miralem Pjanić został sfaulowany przez jednego z rywali i postanowił samemu wymierzyć sprawiedliwość.

Bośniak padł na murawę, po czym odwrócił się i… kopnął oponenta w klatkę piersiową. Arbiter nie miał najmniejszych wątpliwości i wlepił mu czerwoną kartkę. Gracze Dibby nie mogli się z tego za bardzo cieszyć. Albloushi Mansour, który podciął Pjanicia, również wyleciał z boiska po obejrzeniu jego faulu przez sędziego.

Samo spotkanie zakończyło się wygraną 2:0 ekipy Bośniaka. Al-Sharjah umocniło się tym samym na 1. miejscu w tabeli, ale były pomocnik Juventusu, czy Barcelony prawdopodobnie odpuści kilka najbliższych meczów.