Charles Oliveira szczerze po porażce z Makhachevem. „Niczego bym nie zmienił, po prostu był lepszy…”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 28 grudnia 2022, 12:15
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Charles Oliveira zabrał głos po raz pierwszy od październikowej porażki. Brazylijczyk wypowiedział się na temat utraty pasa na rzecz Islama Makhacheva.

Popularny „do Bronx” spotkał się z Dagestańczykiem na październikowej gali UFC 280, która miała miejsce w Abu Zabi. Makhachev czuł się jak u siebie i nie zawiódł miejscowej publiczności poddając Brazylijczyka w 2. rundzie walki wieczoru. W stawce znajdował się oczywiście zawakowany wówczas pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Islam pokonując Charlesa Oliveirę przerwał też jego bardzo imponującą serię 1.. kolejnych wygranych. Fighter w międzyczasie sięgnął też oczywiście po tytuł, który zdołał obronić w starciu z Dustinem Poirierem. W kolejnym pojedynku nie zmieścił się w limicie wagowym, przez co korona dywizji do 155 funtów została pozbawiona właściciela.

W wywiadzie dla Super Lutas „do Bronx” wypowiedział się szerzej na temat porażki z Makhachevem.

Nie czułem żadnej presji. Po prostu był ode mnie lepszy. Walki jeszcze nie oglądałem, ale nie robi mi to żadnej różnicy. To nie był „zły wieczór”, to po prostu było złe 15 minut. Dziesięć do dwudziestu złych minut. Tyle, nie ma nic do powiedzenia. Wiecie, że jestem szczery. Myślałem o tym, ale nie ma żadnego wyjaśnienia.

W drugiej walce niczego bym nie zmienił. Wiem ile trenowałem. To, co mogę powiedzieć z przebiegu walki to to, że Islam był lepszy. Nie zmieniłbym przygotowań, procesu robienia wagi – dosłownie niczego. Nie wiem do końca co się stało, ale Islam był tego wieczoru lepszy.

Oliveira nie ma oczywiście co liczyć na natychmiastowy rewanż z Dagestańczykiem. Nowy mistrz od razu po koronacji wyzwał na pojedynek championa kategorii piórkowej, Alexandra Volkanovskiego. Do tego starcia dojdzie podczas lutowej gali UFC 284.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO