Riddick Bowe wyjaśnia jak pokonać Fury’ego: „Jego styl w mojej erze by się nie sprawdził. Złamałbym mu żebro albo dwa”

Fot. YouTube
Opublikowane 2 stycznia 2023, 16:53
przez Przemek Krautz
1
0
Brak komentarzy

Riddick Bowe postanowił podpowiedzieć pięściarzom wagi ciężkiej, jak rozprawić się z niepokonanym Tysonem Furym i doprowadzić do jego pierwszej porażki.

„Król Cyganów” to aktualny mistrz WBC i wydaje się, że na ten moment nie ma rywala, który mógłby mu zagrozić. W najbliższych miesiącach ma on zmierzyć się z Ołeksandrem Usykiem o miano niekwestionowanego mistrza, jednak wciąż to Fury jest dużym faworytem w oczach kibiców i bukmacherów.

Riddick Bowe o Tysonie Furym

W ostatnim wywiadzie dla ID Boxing głos zabrał Riddick Bowe, który wypowiedział się na temat „Króla Cyganów”. Amerykanin jest jednym z najlepszych pięściarzy w historii dywizji ciężkiej i w swojej karierze wygrał 43 starcia oraz poniósł tylko jedną porażkę. Jest również byłym niekwestionowanym mistrzem.

Bowe postanowił wyjaśnić pięściarzom, jak podejść do pojedynku z Brytyjczykiem. Zauważył, że przeciwnicy nie korzystają wystarczająco z ataków na korpus, dzięki którym mogą zmęczyć Fury’ego i odebrać mu siły:

– [Transkrypcja ringpolska.pl] Jego cwaniacki styl boksowania w mojej erze by się nie sprawdził. Jeśli próbowałby tak cwaniakować ze mną, strzeliłbym go. Boksowałbym za lewym prostym, a potem złamał mu żebro albo dwa.

– Jego rywale nie biją w ogóle na dół. Pozwalają mu robić swoje, a rundy uciekają. Nie odbierają mu w ogóle sił. Nie obijają wątroby, nie odbierają serca. A jego trzeba zamęczyć, robić rzeczy, które mu zabiorą siły, oni tego nie robią.

Źródło: ringpolska.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments