Jan Tomaszewski dołożył do pieca w swoim stylu. Chodzi o wybór selekcjonera!

tomaszewski
Fot. YouTube (Screenshot)
Opublikowane 9 stycznia 2023, 16:13
przez admin
6
0
Jeden komentarz

Jan Tomaszewski dał się nam poznać jako postać, która nie przebiera w słowach. W dniu swoich urodzin były bramkarz polskiej reprezentacji postanowił nie spuszczać z tonu i w bezpośredni sposób skomentować wybór selekcjonera.

Właśnie dzisiaj (9 stycznia) Jan Tomaszewski świętuje swoje 75. urodziny! Chociaż lata lecą, były bramkarz polskiej reprezentacji nie traci hartu ducha i nie ma zamiaru temperować swojego języka. Po raz kolejny bezpośrednio wyraził publicznie swoją opinię. Tym razem stało się to przy okazji wywiadu, którego udzielił dla Onet – Przeglądu Sportowego.

fot: YouTube

Jan Tomaszewski nie bierze jeńców

Onet Przegląd Sportowy przy okazji urodzinowego wywiadu z legendą polskiej piłki nożnej, postanowił zapytać Tomaszewskiego o sprawy związane z wyborem nowego selekcjonera. Jubilat bez zawahania się stwierdził, iż Polaków powinien poprowadzić zagraniczny trener. – Mówię o autorytecie, który zdobywa się w Lidze Mistrzów, w Lidze Europy albo w pracy z czołowymi europejskimi klubami i reprezentacjami. Takim trenerem w Polsce był Leo Beenhakker i teraz musimy szukać kogoś podobnego.


Trudno tutaj nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że nasza reprezentacja potrzebuje doświadczonego selekcjonera. Bez wątpienia Leo Beenhakker zdziałał w naszym kraju mnóstwo dobrego i zdaniem wielu zbyt wcześnie zakończył współpracę z PZPN. Czy to oznacza jednak, że na naszym krajowym podwórku trudno o dobrego kandydata, który zapewniłby nam oczekiwany historyczny sukces i jesteśmy już zawsze skazani na zagraniczną myśl szkoleniową?

fot: YouTube

Tomaszewski stwierdził, że „nie zawsze, wystarczą najbliższe dwa lata, nawet niecałe”, a następnie dodał: „Samo wyjście z grupy w eliminacjach EURO 2024 załatwiłaby nam nawet sprzątaczka„. Trzeba przyznać, że to odważna teza w jego stylu.

Polak tylko na asystenta

Jan Tomaszewski uważa, że w większości trenerzy z naszego podwórka nie są jeszcze gotowi na samodzielne poprowadzenie kadry. Wyjątek dla niego stanowi Maciej Skorża, który „działał już w kadrze i zna jej zasady„. Ponadto 75-latek uważa, że Polscy kandydaci sprawdziliby się jako asystenci zagranicznego, bardziej doświadczonego trenera. W tej roli widzi Marka Papszuna, Michała Probierza czy Jana Urbana.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
6
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Współpracownik Cezarego Kuleszy puszcza farbę. To ten selekcjoner zastąpi Michniewicza? – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
1 rok temu

[…] Coraz częściej mówi się o tym, że Michniewicza zastąpi trener zza granicy. Jan Tomaszewski w urodzinowym wywiadzie dla Onet Przegląd Sportowy stwierdził, że obecnie tylko jedna osoba w Polsce ma wystarczające doświadczenie, aby zająć się tak wymagającą kadrą. Dodał również, że pozostali trenerzy z Polski, którzy negocjują z PZPN, nadają się jedynie na asystentów, bo brak im doświadczenia, a do wyjścia z grupy na EURO 2024 w roli selekcjonera wystarczyłaby naw… […]