Środa, 17 Lipca, 2024

Polski piłkarz roku wybrany! Tym razem nie jest nim Robert Lewandowski

fot: YouTube
Opublikowane 9 stycznia 2023, 15:14
przez admin
2
1
Brak komentarzy

Robert Lewandowski przyzwyczaił już nas do regularnego zgarniania tytułu najlepszego piłkarza w Polsce. Ku zaskoczeniu wielu osób po 11 latach dominacji, “Lewy” nie zajął najwyższej pozycji w 56. plebiscycie czytelników katowickiego „Sportu”.

W Polsce pod kątem popularności niezmiennie piłka nożna jest na pierwszym miejscu. Gdybyśmy zaczepiali przypadkowe osoby na ulicy i pytali o najlepszego piłkarza w naszym kraju, odpowiedź najcześciej byłaby jedna – Robert Lewandowski. Okazuje się jednak, że kibice potrafią docenić również innych zawodników reprezentujących nasz kraj w tej dyscyplinie.

fot: YouTube

Sportowiec roku

Katowicki “Sport” organizuje wybory sportowca roku nieprzerwanie od 1966 roku. Przez ostatnie 11 lat czytelnicy regularnie wskazywali jednego zwycięzcę – Roberta Lewandowskiego. Napastnik FC Barcelony w tym roku jednak musiał uznać wyższość swojego kolegi z reprezentacji, a sam zajął drugie miejsce.

Czytelnicy zdecydowali, że w 56. plebiscycie katowickiego “Sportu” na pierwsze miejsce zasłużył człowiek, który zagwarantował naszej reprezentacji wyjście z grupy na mundialu, czyli Wojciech Szczęsny! Bez wątpienia Wojtek swoim występem w Katarze i fenomenalną dyspozycją zjednał sobie przychylność kibiców, którzy docenili jego wkład w historyczny wynik Polaków na Mistrzostwach Świata. Nie sposób jednak zapomnieć, że Szczęsny dumnie reprezentuje nasze barwy również we Włoszech, gdzie broni dostępu do bramki Juventusu Turyn.

fot: YouTube

Pierwszą trójkę plebiscytu uzupełnił kolejny kadrowicz – Piotr Zieliński. Przypomnijmy, że Piotrek także na co dzień występuje we Włoszech, grając w barwach SSC Napoli na pozycji pomocnika. Kolejne pozycje zajęli kolejno Kamil Glik i Bartosz Bereszyński.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments