Dana White ma problemy! Grupa senatorów chce usunąć go z UFC! „Wystarczy, nadszedł czas, aby…”

Fot. YouTube
Opublikowane 11 stycznia 2023, 14:23
przez Przemek Krautz
2
0
Brak komentarzy

Danę White’a mogą spotkać poważne konsekwencje za uderzenie swojej żony. Sprawą zajęły się senatorki zasiadające w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

Na początku 2023 roku media obiegło szokujące nagranie z sylwestrowej nocy. Na filmie możemy zobaczyć, jak szef największej organizacji MMA na świecie kłóci się ze swoją żonę. Do sieci trafił jedynie fragment całego zajścia, na którym widać jak Anne White uderza męża, po czym ten jej oddaje.

Problemy szefa UFC?

Część sportowców z USA zabrało głos w tej sprawie i skrytykowało postawę promotora, jednak wydawało się, że będzie to znacznie głośniejsza sprawa. Znaczna większość świata MMA i mediów milczy na temat wspomnianego nagrania z Daną i jego żoną.

Na sytuację postanowiły zareagować kobiety, które tworzą California Legislative Women’s Caucus. Nancy Skinner w imieniu 17 senatorów stanu California i 32 członkiń CLWC napisała list otwarty skierowany do Ariego Emanuela dyrektora spółki Endeavor, zarządzającą UFC.

Senatorki domagają się reakcji ze strony firmy, która dotychczas milczała i pociągnięcia do odpowiedzialności White’a. Według nich nie powinien on reprezentować UFC i pełnić funkcję szefa organizacji:

– Jako CEO Endeavor masz upoważnienie do decydowania, kto kieruje UFC, które jest jedną z najczęściej oglądanych sportowych lig na świecie i ma miliony fanów na całym globie. Pan White jest nie tylko twarzą UFC, jest liderem, który ustala oczekiwania wobec sportowców – czytamy w liście.

– Jest liderem, który w przeszłości wyjaśniał, że stoi przeciwko przemocy domowej. Jeśli sportowiec dopuści się do przemocy wobec swojego partnera, pan White jest liderem wewnątrz UFC, który musi ustalić konsekwencje. Oczy całego świata są zwrócone w jego stronę i stronę Endeavor.

– Szef głównej organizacji sportowej nie może twierdzić, że stoi po stronę bezpieczeństwa kobiet, kiedy w sieci krąży wideo, na którym uderza swoją żonę, bez odpowiedzi z twojej strony. Hipokryzja jest zdumiewająca. Wystarczy, naszedł czas, aby usunąć pana White’a ze stanowisko szefa, pozwolić mu i jego partnerce na uzyskanie potrzebnej pomocy, jednocześnie przypominając światu, co oznacza Endeavor i przemoc wobec kobiet nie jest zachowaniem, które tolerujesz.

Cały list otwarty znajdziecie w linku poniżej:

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
0

WIDEO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments