Bardzo bliska decyzja. Niejednogłośny werdykt na korzyść Pennington!

Opublikowane 15 stycznia 2023, 02:01
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Kolejnym pojedynkiem na UFC Vegas 67 było starcie w dywizji koguciej kobiet. 2. w rankingu Ketlen Vieira spotkała się z jednokrotną pretendentką do pasa, Raquel Pennington.

-> Obstaw i oglądaj UFC Vegas 67 na żywo!

Niepokonana w swoim kraju Ketlen Vieira po zdobyciu tytułu mistrzyni kategorii koguciej pań w federacji Big Way otrzymała umowę od UFC. W pierwszych pojedynkach radziła sobie bardzo dobrze, poddając między innymi Sarę McMann, czy pokonując Cat Zingano. Później jednak nie było tak kolorowo i była nokautowana przez Irene Aldanę, czy ulegała Yanie Kunitskayej na pełnym dystansie.

Ostatnie dwa lata poszły jej już lepiej Vieira całkowicie zdominowała byłą mistrzynię Mieshę Tate, a w maju ubiegłego roku niejednogłośną decyzją pokonała Holly Holm. Występ na UFC Vegas 67 przeciwko Raquel Pennington był dla niej szansą na wywalczenie sobie title shota.

Amerykanka również mierzyła się ze wspomnianymi byłymi championkami, choć nie z tak pozytywnym skutkiem. O ile pokonała ona „Cupcake” na UFC 205, o tyle w 2020 roku uległa Hol na dystansie 3. rund. Pennington w federacji walczy od 2013 roku, a szansę otrzymała mimo porażki w półfinale programu The Ultimate Fighter. Popularna „Rocky” w 2018 roku stanęła też przed szansą sięgnięcia po pas kategorii koguciej. Dopiero w 5. rundzie uległa Amandzie Nunes, która skończyła rywalkę przez TKO.

-> Oglądaj i obstawiaj UFC w STS!

Vieira vs. Pennington – RELACJA

RUNDA 1

Vieira robi dużo przyruchów, ale to Pennington szarżuje jako pierwsza. Brazylijka skupia się na zaatakowaniu potężnym sierpem, „Rocky” podskakuje z mocnym uderzeniem. Dobrze kontruje Ketlen, która jednak jest bardzo niecelna. Amerykanka niecelnie, próbuje podejść ale nadziewa się na kontrę „Fenomeno”. Vieira szybko atakuje, ale Pennington dobrze odpowiada. Brazylijka trafia raz za razem, dobre kombinacje bokserskie w jej wykonaniu! Łapie jeszcze klincz na koniec i zobaczymy drugą odsłonę.

RUNDA 2

Brazylijka posłuchała narożnika i świetnie atakuje kombinacją lewy-prawy. Pennington trafia jednak częściej, doskakuje z kolejną szarżą i łapie klincz za plecami. Jest zerwanie i znakomity łokieć ze strony Vieiry. „Rocky” trafia podbródkowym, mocne wymiany z obu stron. Amerykanka mocno krwawi z prawego łuku brwiowego. Mieliśmy chwilę przerwy po zbyt niskim uderzeniu, a po powrocie Ketlen mocno okopuje nogę wykroczną Raquel. Skraca dystans „Fenomeno”, łapie klincz i dobrze obija Pennington. Szuka jeszcze wejścia za plecy, ale ma za mało czasu na skończenie.

RUNDA 3

Od razu rzuca się do ataku Pennington, dużo low kicków z jej strony. Brazylijka mocno kontruje sierpami. „Rocky” próbuje mocnych ciosów, ale nadziewa się na kontrę prawicą. Ketlen Vieira dociska rywalkę w klinczu na siatce, a tam często i gęsto obija ją po żebrach. Mamy zerwanie, Pennington szuka swojej szansy na wygraną w stójce i dociska Brazylijkę do siatki. „Fenomeno” z łatwością odwraca sytuację i to ona znajduje się na zewnętrznej w klinczu. Bardzo mocne kolano Raquel, Vieira mocno trafia i znów wywiera presję klamrą. Szuka zerwania Amerykanka, ale obrywa mocnym uderzeniem. Szukała jeszcze zajścia za plecy Vieira, Pennington atakuje ją „na ślepo” chcąc dać znać sędziom, że to ona wygrała.

Oficjalny wynik: Rawuel Pennington wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO