Jerzy Dudek ostro o poszukiwaniach nowego selekcjonera. Zdradził reakcję Gerrarda na wiadomość z PZPN

jerzy dudek
Fot. YouTube (Screenshot)
Opublikowane 16 stycznia 2023, 14:10
przez Izaak
1
1
Brak komentarzy

Polski Związek Piłki Nożnej nadal poszukuje odpowiedniego kandydata na objęcie naszej kadry narodowej. Jerzy Dudek dosadnie skomentował kroki podejmowane przez PZPN i odniósł się do przecieków związanych z byłym klubowym kolegą – Stevenem Gerrardem.

Kontrakt Czesława Michniewicza wygasł 31 grudnia i w ten sposób zakończyła się jego przygoda z „Biało-Czerwonymi”. Od tego momentu jesteśmy bez selekcjonera, a w szeregach PZPN trwają poszukiwania godnego następcy. Chodź minęło już ponad dwa tygodnie, to nadal trudno typować konkretnego kandydata na wolny wakat trenera.

Zdaniem byłego bramkarza polskiej reprezentacji, za ten stan rzeczy winę ponosi sam PZPN na czele z Cezarym Kuleszą. W Przegląd Sportowy Onet Jerzy Dudek wyraził swoją opinię i trafnie przyrównał poszukiwania nowego selekcjonera do „łapanki”.

Wydaje się, że najpierw prezes Cezary Kulesza powinien sobie zadać pytanie, może poprzez opinię publiczną, która wygląda na kluczowego gracza w całej układance, jakiego trenera chcemy. Musimy przede wszystkim wiedzieć, czym ma się charakteryzować kandydat na selekcjonera. Wówczas powinniśmy szukać osoby spełniającej dane kryteria. Na razie wybór selekcjonera przypomina jakąś łapankę.

Jerzy Dudek
dudek
Fot. YouTube (Screenshot)

Dudek zdradził również, jak w praktyce wyglądają rzekome rozmowy Polskiego Związku Piłki Nożnej ze Stevenem Gerrardem. Nie od dziś wiadomo, że obaj Panowie utrzymują ze sobą kontakt od czasów wspólnej gry w Liverpoolu.

Rozmawiamy o tym nazwisku od dobrych kilku dni, a do tej pory Steven otrzymał zaledwie jedną wiadomość, za którą zresztą dżentelmeńsko podziękował, bo docenia zainteresowanie i ofertę, choć trudno jedno pytanie traktować w kategorii oferty – podsumował.

Bazując na wypowiedziach byłego polskiego bramkarza, w których raczej trudno doszukiwać się kłamstw, nie dziwi fakt, że wybór nowego selekcjonera idzie tak mozolnie. W tych okolicznościach termin ogłoszenia nowego trenera, który przewidywano na koniec stycznia, wydaje się wątpliwy.

Przypomnijmy, że według różnych źródeł PZPN nadal negocjuje z Vladimirem Petkoviciem oraz z Paulo Bento. Jeśli jednak te negocjacje są zbliżone do „oferty” złożonej Gerrardowi, to ciężko będzie o szybki „happy end”.

Źródło: Onet Przegląd Sportowy

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments