Siwy Bajerant wróci do pracy? Media widzą dla niego ciepłą posadkę

fot: YouTube
Opublikowane 16 stycznia 2023, 11:45
przez Izaak
0
0
Brak komentarzy

Paulo Sousa, który w Polsce otrzymał miano „Siwego Bajeranta” zdaniem włoskich mediów ma szansę na nowy angaż. Portugalczyk od kilku miesięcy pozostaje bez pracy.

52-letni Sousa od kilku miesięcy nie może narzekać na nadmiar obowiązków, ponieważ od zakończenia współpracy z Flamengo Rio de Janeiro jest bezrobotny. Dla byłego selekcjonera reprezentacji Polski pojawia się jednak promyk nadziei na nową posadę. Pod swoimi skrzydłami miałby ponownie między innymi Krzysztofa Piątka.

US Salernitana, w której gra Polak przeżywa obecnie bardzo głęboki kryzys. Drużyna z Kampanii po raz ostatnia zgarnęła komplet punktów w październiku ubiegłego roku, gdy wygrała z Lazio 3:1. Od tamtej pory trwa czarna seria spotkań, za które w dużym stopniu obwiniany jest obecny trener Salernitany – Davide Nicola.

Wygląda na to, że czara goryczy przelała się w ostatnim spotkaniu rozegranym przez drużynę Piątka. Atlanta Bergamo w pierwszych 45. minutach trafiała do siatki Ochoa aż pięć razy, na co ekipa z Kampanii zdołała odpowiedzieć zaledwie jedną bramką. Obraz w drugiej połowie gry się nie zmienił, a Atlanta kontynuowała egzekucję, dokładając kolejne trzy bramki. Końcowy wynik 8:2.

Paulo Sousa na ratunek?

Zdaniem włoskich mediów US Salernitana już rozgląda się za nowym trenerem, przed którym będzie stawiane niełatwe zadanie wyciągnięcia klubu z poważnych tarapatów. Wśród wymienianych kandydatów na trenera mówi się o Paulo Sousie, a także o Roberto D’Aversa czy Eusebio Di Francesco. Gdyby Sousa przejął Salernitanę, to ponownie w swojej karierze trenowałby między innymi Krzysztofa Piątka.

Kolejne spotkanie Piątek z kolegami z drużyny rozegra 21 stycznia. Ich rywalem będzie świetnie dysponowane SSC Napoli, co z pewnością nie napawa ich optymizmem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments