Ambitne plany byłego mistrza UFC! Chce walczyć z Tysonem Furym albo Anthonym Joshuą: „Zamierzam jeszcze coś osiągnąć w boksie i nadal pozostać w MMA”

Fot. YouTube
Opublikowane 18 stycznia 2023, 10:22
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Francis Ngannou ma bardzo ambitne plany i nie ukrywa, że mierzy w pojedynki z najlepszymi na świecie pięściarzami wagi ciężkiej.

Kameruńczyk jeszcze do niedawna był mistrzem największej organizacji MMA na świecie. Podczas ostatniej konferencji po gali UFC w Las Vegas Dana White potwierdził jednak, że nie udała się przedłużyć kontraktu z Ngannou, mimo że oferowano mu rekordowe kwoty, jakich nie zarabiał wcześniej żaden zawodnik dywizji ciężkiej.

Ngannou o planach na walki bokserskie

Po odejściu z UFC były mistrz nie ukrywa, iż chciałby spróbować swoich sił w boksie. W ostatnim wywiadzie dla The MMA Hour przyznał, że zamierza toczyć pojedynki w dwóch formułach – Wciąż chcę coś osiągnąć w boksie, a także pozostać w MMA.

W idealnym świecie, wychodzę, robię walki w boksie, później jakieś walki w MMA. Wszystko zależy od tego, jakie wyzwania dostanę. Jeśli są jakieś, chcę się zmierzyć z czołowymi zawodnikami w boksie – dodał Ngannou.

Mówiąc o czołowych pięściarzach, były mistrz UFC ma na myśli takich rywali jak Tyson Fury, Anthony Joshua czy Deontay Wilder. Przyznał, że z „Królem Cyganów” mógłby zmierzyć się na zasadach bokserskich, ale w rękawicach MMA:

– Cokolwiek by to było z Tysonem Furym, biorę to. Nie mam problemu walczyć w boksie w rękawicach czterouncjowych. Rozmawialiśmy o czymś takim, może w klatce. Nie wiem, coś wymyślimy. Przede wszystkim Tyson Fury albo Anthony Joshua. Ale też Deontay Wilder.

W ostatnich dniach pojawiło się także pierwsze wyzwanie rzucone w stronę Ngannou przez zawodowego pięściarza. Dereck Chisora za pośrednictwem social mediów potwierdził, że chce zawalczyć z Kameruńczykiem zarówno w ringu, jak i klatce MMA.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments