Szczepaniak wygrywa na KSW 78! Na pełnym dystansie pokonuje Krilavičiusa

Opublikowane 21 stycznia 2023, 20:16
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Oskarem Szczepaniakiem a Raimondasem Krilavičiusem był drugim zestawieniem otwierających galę KSW 78 w Szczecinie.

Szczepaniak po raz drugi w karierze zawalczył w okrągłej klatce. Zadebiutował w KSW w lutym zeszłego roku. Podczas gali KSW 67 zmierzył się z Yanem Liasse, ale musiał uznać jego wyższość. Dla Szczepaniaka była to pierwsza zawodowa przegrana w karierze.

Oskar ma za sobą dopiero cztery zawodowe walki, ale wcześniej stoczył blisko 40 bojów na zawodach amatorskich. Na swoim koncie ma wiele medali Amatorskiej Ligi MMA. Przez lata Oskar dorobił się imponującego rekordu 36 wygranych i tylko 2 przegrane. W jiu-jitsu natomiast dostał się do kadry Polski i wywalczył tytuł wicemistrza Europy i świata.

Raimondas Krilavičius trafił do zawodowego MMA w roku 2017 i dziś góruje doświadczeniem nad Oskarem Szczepaniakiem. Litwin ma na swoim koncie dziesięć stoczonych pojedynków, z których sześć wygrał. W pięciu bojach zwyciężał przez poddanie, a wszystkie wygrane zdobyte w ten sposób zanotował w pierwszej rundzie.

Dla Raimondasa walka na KSW 78 była pierwszym pojedynkiem dla największej polskiej organizacji MMA. Krilavičius miał pojawić się w KSW już w zeszłym roku. Na galę KSW 73 został zestawiony z Borysem Borkowskim, ale ostatecznie musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji.

-> Oglądaj KSW 78: Materla vs Grove 2 na żywo! <-

Szczepaniak vs Krilavicius – RELACJA

RUNDA 1

Szybko rusza z uderzeniami Krilavičius, poszło kilku uderzeń i obrotówka na brzuch. Szukał parteru, dobrze uciekł mu Oskar. Wyczekuje swojej szansy na sierp Polak, dokłada też kopnięcia na żebra. Skrócił dystans Szczepaniak, Krilavičius mocno trafia w krótkim dystansie. Kopie zawodnik Berserker’s Team, wyłapuje to Litwin i z łatwością sprowadza pojedynek do parteru. Skręca się Polak, próbuje wpleść swoje BJJ, ale broni się Raimondas. Krilavičius atakuje łokciami i ciosami w tułów, uważa na umiejętności Szczepaniaka, który ucieka ze złej pozycji! Litwin doskakuje zaraz z dwoma sierpami, trafia też w kontrze Oskara. Ale znów łapie go za nogę Raimondas i ściąga na matę. Kapitalne przejście Szczepaniak i odwraca się zajmując plecy Krilavičiusa! Wskakuje za plecy i zapina duszenie zza pleców… Ajj, broni się Litwin!

RUNDA 2

Dobrze blokuje Polak kopnięcie, dobrze kopie Polak. Wyczuwa Litwina i kontruje go lewą. Bardzo szybki atak Szczepaniaka, poszedł mocny lewy prosty. Krilavičius atakuje latającym kolanem, sprowadza go Polak i dobrze broni się przed gilotyną. Mocno trzyma Oskara oponent i odwraca sytuację. Krilavičius szuka dźwigni na nogę, wyłapał już stopę, ale ucieka mu Szczepaniak i przechodzi do pełnego dosiadu. Atakuje krótkimi ciosami Polak, skręca się i ucieka Litwin. Znakomicie kontroluje go Oskar i zachodzi za plecy. Wpina się Szczepaniak z duszeniem i znowu oddaje pozycję, jak pod koniec 1. rundy.

RUNDA 3

Mocne prawy i lewy sierp Krilavičiusa zaczynają ostatnią odsłonę, idzie zaraz po nogę. Broni się Szczepaniak, ale wyłapuje kolano. Przestrzelony mocny lewy sierp Litwina, sprowadza go zza pleców Polak. Wpina prawą rękę Szczepaniak, ciężkie tarapaty Raimondasa… ale tylko na chwilę. Krilavičius atakuje i z łatwością skręca się wchodząc w pełną gardę. Szczepaniak próbuje uciekać, ale mocno z góry bije Krilavičius. Szuka Litwin skrętówki, dobrze broni się Szczecinianin i to on jest z góry na 50 sekund do końca! Atakuje barkiem Oskar Szczepaniak, bardzo ciasno i mocno trzyma go Krilavičius.

Oficjalny wynik: Oskar Szczepaniak wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO