Bezlitosna Jessica Andrade! Niemiłosiernie obijała rywalkę przez 15 minut!

Opublikowane 22 stycznia 2023, 05:14
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Drugą walką na UFC 283 w Rio de Janeiro było starcie w żeńskiej dywizji muszej. Czwarta w rankingu Lauren Murphy podjęła w oktagonie Jessikę Andrade.

-> Obstaw i oglądaj UFC 283 na żywo w STS!

Amerykanka na gali UFC 266 w 2021 roku otrzymała title shota przeciwko jednej z najlepszych fighterek w historii, Valentinie Shevchenko. Mistrzyni z łatwością poradziła sobie z popularną „Lucky”, kończąc ją przez TKO w 4. rundzie i przerywając jej serię pięciu kolejnych zwycięstw.

Murphy szybko się jednak pozbierała, choć powrót do oktagonu zajął jej blisko rok. W lipcu pewną, jednogłośną decyzją sędziów pokonała byłą championkę, Mieshę Tate. Mimo 39 lat na karku „Lucky” wciąż wierzy, że otrzyma kolejną szansę na zostanie mistrzynią.

Podobną nadzieję ma jej rywalka na UFC 283. Jessica Andrade dzierżyła już koronę dywizji słomkowej, którą odebrała po nokaucie slamem na Rose Namajunas. Brazylijka niestety szybko, bo w zaledwie 3 miesiące, ustąpiła jednak miejsca na tronie Weili Zhang, a po porażce w rewanżu z „Thug” przeniosła się do dywizji muszej.

Tam po wygranej jeszcze w 1. odsłonie nad Chookagian otrzymała title shota, ale podobnie jak rywalka na UFC 283, Andrade poległa z Shevchenko przed czasem. Potem jednak radziła sobie dużo lepiej – skończyła Cynthię Calvillo, a Amanda Lemos została poddana trójkątem rękoma w stójce. Było to pierwsze takie poddanie w historii.

-> Odbierz bonus i oglądaj UFC ZA DARMO!

Murphy vs. Andrade – RELACJA

RUNDA 1

Murphy od razu zaczyna straszeniem sierpami. Brazylijka wyprowadza kopnięcia, stara się od razu unieruchomić Amerykankę. Skraca dystans powoli Andrade niemiłosiernie okopuje udo i łydkę „Lucky”. Latający front kick byłej królowej dywizji słomkowej. Dochodzi z kolejnymi bombami! Murphy już atakuje niecelnie, mocno ją bije Jessica. Było szukanie sprowadzenia przez Amerykankę, na którą szarżuje Andrade. Dopiero połowa rundy, a Murphy już jest mocno okopana, sprowadza na chwilę jednak Brazylijkę. „Bate Estaca” skutecznie pracuje nad łydką przeciwniczki, kapitalna seria bokserska w jej wykonaniu. Dobre zwody Jessiki, atakuje i trafia to lewym, to prawym, na wstecznym oponentka! Mocny high kick Andrade, poszedł też prawy. Znów dała się na chwilę sprowadzić, ale rundę kończy znów tłukąc przeciwniczkę.

RUNDA 2

Szybko skraca dystans „Bate Estaca”, kontynuuje gameplan z low kickami. Murphy się nie poddaje, szuka prostych, ale łatwo schodzi z linii Andrade. Otrzymuje coraz więcej ciosów na twarz, ale sama odpowiada potężnymi sierpami. Czerwona na twarzy „Lucky”, nie ma litości Brazylijka. Andrade trafia często i gęsto, niemal każdy jej cios sięga głowy Amerykanki. Murphy szuka jakiejś kombinacji, ale w tej walce może już tylko liczyć na kontry. Andrade punktuje ją raz za razem szukając KO! Rusza po sprowadzenie Lauren, ale sama kończy w groźnej pozycji. Jeszcze bardzo mocna seria Andrade na koniec rundy.

RUNDA 3

Murphy wciąż jest w grze, atakuje rywalkę od pierwszych sekund. Jessica niewzruszona, skraca dystans i sama wyprowadza sierpy. „Lucky” nie ma dziś szczęścia, ale za to prezentuje wielką wytrzymałość na kolejne uderzenia. Łapie ją w pas Andrade i sprowadza na matę. Była groźba Kimury ze strony Amerykanki, ucieka Andrade i wraca do swoich bokserskich serii. Ależ bezlitosna jest Brazylijka, miesza kopnięcia z ciosami, ale nie daje rady skończyć „Lucky”!

OFICJALNY WYNIK: Jessica Andrade wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0

WIDEO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments