Okniński o starciu Szpilka vs Pudzianowski: „Za wcześnie na walkę z Mariuszem. Myślę, że Szpilka to przegra”

Fot. YouTube
Opublikowane 24 stycznia 2023, 10:18
przez Przemek Krautz
4
0
Brak komentarzy

Trener Mirosław Okniński zabrał głos w sprawie pojedynku pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim i Arturem Szpilką, do którego dojdzie w tym roku.

Wspomniane zestawienie to jedynie kwestia czasu, gdyż zarówno zawodnicy, jak i federacja potwierdziła, że dojdzie do takiej walki. Co ciekawe, mogła ona odbyć się już wcześniej, jednak były pięściarze nie był wówczas gotowy na konfrontację z bardziej doświadczonym rywalem.

Okniński o walce Pudzianowski vs Szpilka

Pudzianowski ma już na swoim koncie 26 walk w zawodowym MMA. Bez wątpienia jego największy sukces to ciężki nokaut na Michale Materli, pokonywał jeszcze takich rywali jak Łukasz Jurkowski, Jay Silva czy Paweł Nastula.

Szpilka natomiast stoczył dopiero dwie walki w klatce. W pierwszej zmierzył się z innym pięściarzem Siergiejem Radczenko, którego pokonał przed czasem. Następnie zawalczył z Denisem Załęckim i rywal po 40 starcia doznał kontuzji.

Były pięściarz nie ma więc większego doświadczenia w formule MMA i według Mirosława Oknińskiego daje to dużą przewagę jego rywalowi. Trener w ostatnim wywiadzie dla Filipa Lewandowskiego przyznał, że jego zdaniem faworytem tego zestawienia jest Pudzianowski:

– Myślę, że za wcześnie na walkę z Mariuszem. Za wcześnie. Myślę, że Szpilka to przegra. Mariusz jest za doświadczony, Szpilka… Ale to jest MMA. Może trafić i Pudzian będzie leżał. Ja daję 60 do 40 na Mariusza.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
4
0

WIDEO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments