Nowy selekcjoner o Lewandowskim: „Jedyne gwiazdy są na niebie i nigdy nie widziałem tam samotnej gwiazdy”

Fot. YouTube
Opublikowane 25 stycznia 2023, 13:08
przez Przemek Krautz
14
3
3 komentarze

W miniony wtorek PZPN podczas konferencji prasowej oficjalnie przedstawił nowego selekcjonera kadry, którym został były trener reprezentacji Portugalii.

Po Czesławie Michniewiczu rolę selekcjonera obrał Fernando Santos, który ma na swoim koncie kilkadziesiąt lat pracy z klubami oraz reprezentacjami. Portugalczyk jest doświadczonym trenerem, który zaczynał jeszcze w 1987 roku jako asystent w Estroil.

Fernando Santos o Polsce i Robercie Lewandowskim

W trakcie konferencji nowy selekcjoner między innymi podziękował za zaufanie i szansę pracy z reprezentacją Polski – To dla mnie zaszczyt, że mogę kontynuować karierę w tak wspaniałym kraju. Od dzisiaj jestem Polakiem, jestem jednym z was. I zrobimy wszystko, by zapewnić Polakom wiele radości. To będzie wymagać wiele pracy, ale jesteśmy na nią gotowi. Będę mieszkać w Warszawie, chcę dobrze poznać kraj, kulturę i mentalność Polaków. Dla mnie kontakt z ludźmi jest bardzo ważny.

Santos nawiązał również do wypowiedzi Roberta Lewandowskiego, który w wywiadach wspominał o radości z gry w reprezentacji:

– Musi być radość. Bez niej nie da się wygrać. Trudno jest wygrywać, jeśli drużyna nie jest szczęśliwa. Grupa musi być rodziną. Chcę, żeby piłkarze byli szczęśliwi, że reprezentują kraj. Kluczowe są pasja i miłość do swojego kraju. Gra w reprezentacji to co innego niż występy w klubie, gdzie rządzi chłodny profesjonalizm.

– Ważniejsza niż kwestia fizyczna jest mentalność, kwestia psychiczna. Zwłaszcza w reprezentacji. Nad formą fizyczną pracują w klubach. W reprezentacji nie ma na to czasu. My musimy pracować nad tym, by byli szczęśliwi i czerpali radość z gry w reprezentacji.

Natomiast jeśli chodzi bezpośrednio o kapitana kadry, przyznał – Nie będziemy ograniczać niczyjego talentu. Nie znam trenera, który by to robił. Istotne jest, by działało to w drużynie. Jedyne gwiazdy są na niebie i nigdy nie widziałem samotnej gwiazdy na niebie. Drużyna to zespół gwiazd.

Źródło: pzpn.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
14
3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
12 dni temu

Po Cezarym Michniewiczu rolę selekcjonera obrał Fernando Santos,

Cezary Michniewicz? A kto to? 😀

Stolec
Stolec
12 dni temu

Czesławie Michniewiczu nie Cezarym pismaku 😉

Seba
Seba
12 dni temu

Nic nie boj poznasz kraj kulturę po pierwszym przegranym meczu jak wyleją na ciebie wiadro pomyj heheh nic się tu nie zmieni wnkadrze