Mamed zabrał głos po walce Materli: „Legenda MMA. Tego, co on zrobił, nikt nie powtórzy. Zasługuje na szacunek”

Fot. Twitter/YouTube
Opublikowane 27 stycznia 2023, 18:17
przez Przemek Krautz
0
1
Brak komentarzy

Mamed Khalidov zabrał głos po ostatnim pojedynku Michała Materli, do którego doszło podczas gali KSW 78 w Szczecinie.

Były mistrz ponownie zawalczył przed własną publicznością i w main evencie wydarzenia stoczył rewanż z Kendallem Grovem. Tym razem walka pomiędzy doświadczonymi zawodnikami zakończyła się przed czasem, a sędziowie nie musieli wskazywać zwycięzcy.

Mamed zabrał głos po walce Materli

Po raz pierwszy Materla zmierzył się z Grovem w 2013 roku. Wówczas to po czwartej odsłonie w górę powędrowała ręka Polaka. Po walce jednak obaj zawodnicy twierdzili, że odnieśli zwycięstwo. Tym razem obyło się bez kontrowersji i „Cipao” rozbił rywala w drugiej odsłonie.

Jak przyznał po zakończonym starciu, przed KSW 78 miał poważne problemy ze zdrowiem i był bliski wycofania się z pojedynku. Ostatecznie postanowił jednak wyjść do klatki i zawalczyć przed własną publicznością w rodzinnym Szczecinie:

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale walczyłem całkowicie bez prawej ręki. W środę chciałem odwołać walkę. Dostałem przepukliny karku, nie byłem w stanie nic zrobić. Nawet trzymać kubka z herbatą prawą ręką. Dlatego wyglądało to, jak wyglądało – tłumaczył.

Występ zawodnika skomentował Mamed Khalidov, który za pośrednictwem social mediów oddał szacunek Materli i nazwał go prawdziwą legendą:

– Wygrał w pięknym stylu. Wyszedł w kiepskim stanie, z rozwalonym kręgosłupem. Dopiero po walce się dowiedziałem o jego problemie. W trakcie walki widziałem, że przestała mu funkcjonować jedna ręka. Co by kto nie gadał, myślę że tego, co on zrobił, nikt nie powtórzy.

– To jest stuprocentowa legenda MMA, KSW, z tego względu, że tyle bojów co on stoczył, wracał zza światów, w ostatniej walce walczył z jedną ręką. Zasługuje na wielki szacunek, ja sądzę, że jest mega zawodnikiem.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO