Manchester City zagrożony wykluczeniem z ligi! Klub wydał oświadczenie!

fot. YouTube
Opublikowane 7 lutego 2023, 12:40
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Ogromne problemy mogą czekać Manchester City. Jak nietrudno się domyślić, ma to związek z nadużyciami finansowymi angielskiego klubu, o co został oskarżony przez Premier League. „The Citizens” wydali już na ten temat specjalne oświadczenie.

Napędzany katarskimi pieniędzmi Manchester City od wielu lat budzi kontrowersje. Gdy szejkowie przejęli klub z biegiem lat „The Citizens” z przeciętniaka stali się ekipą walczącą o najwyższe cele, a do drużyny dołączały kolejne gwiazdy, jak Robinho, Carlos Tevez, Sergio Aguero, czy Raheem Sterling.

Władze Premier League już od kilku lat prowadziły dochodzenie w sprawie finansów kilkukrotnego mistrza Anglii. Ci od lat panoszyli się wręcz na rynku transferowym, co budziło ogromne wątpliwości, ale mimo wszystko „The Citizens” nie spotkały żadne kary w związku z Financial Fair Play. Najbliżej poważnych konsekwencji było w 2020 roku, gdy Manchester City wykluczono z Ligi Mistrzów. Odwołanie do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu w Lozannie przyniosło jednak pozytywny skutek.

Tym razem żadne pismo może nie pomóc. Jak poinformował dziennikarz Martyn Ziegler, władze angielskiej ekstraklasy opublikowali listę ponad 100 zarzutów wobec ekipy z Rowley Street. Można w nich znaleźć między innymi fałszowanie raportów finansowych, niezarejestrowane wypłat dla graczy i trenerów, czy naruszenia wspominanego FFP w latach 2009-2018. Co za to może grozić? W najlepszym wypadku odjęcie punktów, a w skrajnym – wykluczenie z ligi!

Mistrzowie Anglii wydali oficjalny komunikat w tej sprawie na oficjalnej stronie. Oczywiście Manchester City jest niewinny, a co więcej – mają dostarczyć niepodważalne dowody w swojej obronie.

– Klub Manchester City FC jest zaskoczony domniemanymi naruszeniami regulaminu Premier League, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromne zaangażowanie i ilość szczegółowych materiałów, które zostały dostarczone English Premier League. Klub z zadowoleniem przyjmuje przegląd tej sprawy przez niezależną Komisję, aby bezstronnie rozważyć obszerny zbiór niepodważalnych dowodów, które istnieją na poparcie jego stanowiska. W związku z tym klub oczekuje, że ta sprawa zostanie raz na zawsze zakończona.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments