Poniedziałek, 4 Marca, 2024

Tańcula, Załęcki, Szeliga i inni żegnają Mateusza Murańskiego. „To jest kolejna ofiara tak naprawdę hejtu w Internecie…”

fot. Fame MMA
Opublikowane 8 lutego 2023, 16:51
przez Jakub Hryniewicz
72
35
4 komentarze

Mateusz Murański odszedł w wieku 29 lat. Informacja o śmierci freak fightera i aktora zszokowała wszystkich związanych ze światem freak fightów. Dla rodziny posypały się kondolencje.

Młody „Muran” szerszej publiczności dał się poznać swoją rolą w serialu „Lombard. Życie pod zastaw„. Podobnie do kolegi z planu, Arkadiusza Tańculi, trafił stamtąd do świata freak fightów, gdzie zresztą zadebiutował przeciwko „Aroyowi”. Miało to miejsce na FAME 10 w maju 2021 roku. Od tamtego czasu stoczył 9 walk, z czego 2 w boksie i jedną w kickboxingu.

Ostatnie jego starcie miało miejsce w dzień jego urodzin, na gali High League 5 10 grudnia. Mateusz przegrał wówczas z Pawłem Bombą. Niedługo później do mediów trafiły informacje o jego problemach, a między innymi „Wielki Bu” oraz „Scarface” donosili, że zawodnik jest na odwyku.

Kondolencje dla rodziny Murańskich

Ta tragiczna wiadomość padła na kilka tygodni przed galą High League 6, na której miało dojść o jednej z największych walk we freak fighach. Najprawdopodobniej jednak starcie Jacka Murańskiego z Marcinem Najmanem zostanie odwołane. W Internecie pojawiło się też wiele wyrazów kondolencji, które złożyli między innymi Norman Parke, dziennikarze Jakub Kulig i Michał Cichy, prezes FEN Paweł Jóźwiak, czy „Szalony Reporter”. Swój post z wyrazami współczucia zamieścił również włodarz Fame MMA, „Boxdel”.

Wpis z wyrazami współczucia oraz mocnym przekazem do hejtetrów zamieścił także Denis Załęcki. Mateusz często pozytywnie wyrażał się o toruńskim „Bad Boyu”, nazywając go jedną z prawdziwych osób w świecie freak fightów.

I jak hejtesrkie kur**, zadowolone? Ubliżanie, poniżanie to dla was dziś chleb powszedni. Brak słów. Ogromne wyrazy współczucia dla bliskich! Trzymaj się Mateusz! – napisał zawodnik High League.

Śmierć Murańskiego zszokowała też jego ostatniego oponenta w Fame MMA, Arkadiusza Tańculę. Aktor nagrał wideo na Instastories, gdzie zdradził, że Mateusz odezwał się do niego przed kilkoma dniami prosząc o pomoc w sklejeniu scen z jego udziałem z filmu „IO”. Arek zdradził też, że zapraszał „Murana” do swojego nowego programu.

– Pogadaliśmy chwilę, zaprosiłem go do mojego nowego programu. Mieliśmy powspominać poopowiadać tam jakieś rzeczy… No i k**wa teraz taka informacja. To jest kolejna ofiara tak naprawdę hejtu w Internecie po Ozdobie. On mi po walce już mówił, że nie daje sobie rady z hejtem…

– Nasze życiorysy zawsze będą ze sobą połączone. Byliśmy przyjaciółmi, potem cała Polska patrzyła na nasz konflikt. I pomimo tego wszystkiego co powiedział, co zrobił, ja nigdy nie miałem do niego żalu. (…) Cieszę się, że się pogodziliśmy po walce.

Na koniec Tańcula dodał jeszcze również informację do hejterów, którzy powinni przemyśleć życzenia śmierci i tym podobne w komentarzach, gdyż mają one większy wpływ, niż może się wydawać.

W to, co się stało nie mógł też uwierzyć Piotr Szeliga. W swoich social mediach freak fighter zganił autorów prześmiewczych komentarzy i zaapelował, aby takowe z szacunku do rodziny zmarłego ustały. „Szeli” zamieścił też wpis na Instagramie:

To jedyne zdj, normalne z Mateuszem jakie mam.
Od rana, setki jak nie tysiące wiadomości .. myślałem, że to FEJK intryga, jednak to prawda.
Jedyne w tym wypadku z czego się Cieszę, że na koniec zdążyliśmy sobie podać rękę i puścić w niepamięć wszystkie animozje, dzięki temu jest mi lżej na serduchu.
Nie mniej jednak, przykro, przykro że tak młody chłopak już nie będzie się cieszył życiem i doświadczeniami, przykra jest postawa społeczeństwa i tego w jaki poj*bany sposób komentują to co się stało, Stfu na WAS wszystkich, którzy w takich wyjątkowych okolicznościach nie potraficie zachować się empatycznie po prostu jak ludzie.. Tylko piszecie te prześmiewcze komentarze, wstyd mi K*RWA za was.
A dla rodziny Mateusza oczywiście, najszczersze kondolencje i niech mu ziemia lekką będzie 😓.
Przykro mi Okropnie.
I proszę WAS odpuśćcie w tych komentarzach, zachowajcie trochę taktu i szacunku dla rodziny.
[zapis oryginalny]

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
72
35
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nad Nyga
Nad Nyga
1 rok temu

Szeliga! Kiedyś byłeś wielki ! Do póki nie wystartowałeś w tych głupich walkach
Patrząc na to wszystko to naprawdę żenada (sprzedałeś się za drobne)

Normal Pank
Normal Pank
1 rok temu

Oj, nie zesrajcie się, sami o ten hejt zabiegają bo przekłada się na kasę. Sami ten hejt sieją. Na odwyku też nie był od płatków śniadaniowych tylko od koksu albo wódy. Jak sobie nie radzisz z hejtem to idź na kasę w biedronce.

trackback
(VIDEO) Najman zabrał głos po śmierci Mateusza Murańskiego. Apeluje do Internautów: „Znałem Mateusza i Dawida Ozdobę osobiście. Zastanówcie się dwa razy, jak kogoś dojeżdżacie w Internecie” – FanSportu.pl – MMA , Boks,
1 rok temu

[…] Marcin Najman zabrał głos i za pośrednictwem social mediów zaapelował do Internautów po tragicznej śmierci Mateusza Murańskiego. […]

Inne oko
Inne oko
1 rok temu

Żal to są te komentarze. Widać kom internet największą krzywdę zrobił. Myśleliście że oni wszyscy naprawdę się tak kłócą? Oni walczą ale jednocześnie są głównymi twarzami kampanii reklamowych tych walk, freak figfh teraz nie istotne jak to by można nazwać. Jednym z zadań jest zachęcić swoją popularnością do oglądania jak największej liczby ogladajacych. Widać większość łyka to jako jedyna prawda. Później hejty się wylewają bo po walce emocje opadają i nic za bardzo się nie dzieje w internecie czym można się nakarmić i przyjąć jako prawdę. Sam nie znosiłem postawy Mariańskich w internecie ale nigdy nie spotkałem Mateusza, nie poznałem, więc nie mogę go oceniać. Fajnie że znalazły się osoby, które ujawniły inne oblicze Mateusza. Najpierw warto zastanowić się że odszedł człowiek, młody chłopak. Tak nie powinno się dziać. Kondolencje.

WIDEO