Jest oficjalne oświadczenie w sprawie ataku na Polaków w Serbii! „Przytomność i szybka reakcja zapobiegły znacznie gorszemu scenariuszowi”

Fot. Instagram/YouTube
Opublikowane 17 lutego 2023, 10:19
przez Przemek Krautz
3
4
Brak komentarzy

Mamy pierwsze oficjalne informacje w sprawie ataku na polskich zawodników, do którego doszło w Serbii w nocy z wtorku na środę.

Początkowo jedyne szczegóły sprawy przekazały serbskie media, które poinformowały o tym, że reprezentanci Polski zostali zaatakowani przez grupę napastników uzbrojonych w noże. 20-letni Mikołaj Andrzejczak miał zostać dźgnięty w nogę, natomiast 3 lata starszy Brajan Przysiwek w okolice żeber.

Oficjalne oświadczenie Stowarzyszenia MMA Polska!

Zagraniczne portale informowały, że 23-latek został poważnie ranny i walczy o życie. Teraz w oświadczeniu Stowarzyszenia MMA Polska, pod którym podpisał się Martin Lewandowski zostało wyjaśnione, że życiu zawodników nie zagraża żadne niebezpieczeństwo:

„W związku z przykrym dla nas wszystkich incydentem, którego ofiarami stali się trzej zawodnicy MMA, a który miał miejsce na terenie Serbii w dniu 15 lutego 2023 roku, przekazujemy kluczowe informacje.

Kadra Polski przebywa aktualnie na Mistrzostwach Świata MMA w Belgradzie. Wczoraj, po aktywnościach sportowych, w czasie prywatnym, trzej zawodnicy kadry, którzy zakończyli już swoje zmagania na wcześniejszym etapie turnieju, wybrali się do centrum miasta, gdzie zostali niestety brutalnie zaatakowani przez nieznanych napastników. Jeden z polskich sportowców nie doznał żadnych obrażeń, a kolejnych dwóch, którzy zostali ugodzeni nożem, jest pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej. Ich rany zostały odpowiednio zaopatrzone, a życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Wyjaśnienie szczegółów zdarzenia oraz zabezpieczenie materiałów dowodowych jest aktualnie przedmiotem czynności prowadzonych przez lokalną policję, z którą nasi poszkodowani zawodnicy, a także my, pozostajemy w stałym kontakcie. 

Jako Stowarzyszenie MMA dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pełną opiekę zawodnikom i ich bliskim. Na miejscu jest obecny dyrektor operacyjny Stowarzyszenia MMA Polska, który nadzorują proces, jesteśmy także w bezpośrednim kontakcie z Ambasadą Polski w Belgradzie.

Wyłącznie przytomność zawodników i ich błyskawiczne reakcje zapobiegły znacznie gorszemu scenariuszowi wydarzeń. Bezwzględnie sprzeciwiamy się wszelkim aktom przemocy na jakimkolwiek tle, a agresja, która miała miejsce jest przykładem tchórzostwa

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
3
4
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments