UFC 285: Shevchenko traci pas! Alexa Grasso poddaje mistrzynię i zasiada na tronie! [VIDEO]

Opublikowane 5 marca 2023, 06:21
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

W co-main evencie UFC 285 zobaczyliśmy pierwsze starcie o pas mistrzowski. Tytułu wagi muszej kobiet ponownie broniła Valentina Shevchenko, a jej rywalką była Alexa Grasso.

-> Oglądaj UFC 285 na żywo!

Urodzona w Kirgistanie Valentina Shevchenko pozostaje niepokonana od czasu powrotu do wagi muszej. Popularna „Bullet” w 2018 roku zdobyła tytuł mistrzowski pokonując Joannę Jędrzejczyk i od tamtej pory zaliczyła siedem udanych obron. W ostatniej Talia Santos postawiła spory opór mistrzyni, która jednak wygrała niejednogłośną decyzją sędziów.

Na UFC 285 oponentką Shevchenko była Alexa Grasso. Meksykanka stanęła przed historyczną wręcz szansą – w przypadku zwycięstwa zostałaby pierwszą championką w największej organizacji MMA na świecie z tego kraju. Do co-main eventu gali w Las Vegas podeszła na fali 4. kolejnych wygranych, a w każdym starciu dominowała nad swoimi przeciwniczkami.

-> Zobacz UFC 285 online!

UFC 285: Shevchenko vs. Grasso

RUNDA 1

Shevchenko zaczyna bardzo statecznie i atakuje kopnięciami. Grasso stara się podejść z kombinacją bokserską, ale trafia ją mistrzyni, gdy tylko ma pretendentkę na wyciągnięcie ręki. Zaczyna atakować low kickami Alexa, straszy serią uderzeń, ale Valentina szybko kontruje. Shevchenko zaprasza Grasso do ataku, ta zaczyna raz za razem sięgać szczęki „Bullet”! Trzy mocne proste mistrzyni, która jednak nie trafia z kopnięciem w głowę. Dobry backfist Shevchenko w kontrze, Meksykanka rusza z obaleniem, ale sama kończy rzucona przez biodro w ostatnich sekundach.

RUNDA 2

Grasso szybko skraca dystans, dobrze wygląda jej boks, ale z łatwością Shevchenko sprowadza ją na matę! Kombinuje Meksykanka jak uciec z ciasnego uchwytu championki, która skręca się po duszenie! Wyklucza rękę krucyfiksem i naprawdę spore problemy ma Alexa Grasso. Pokręciła się na macie Meksykanka i ucieka na nogi, gdzie od razu atakuje głowę Valentiny. Czytelna próba obrotówki w wykonaniu pretendentki, która jest jednak niezwykle szybka… ale znów ląduje na macie! Aktywna z dołu jest Grasso bijąc op żebrach.

RUNDA 3

„Bullet” stoi na środku klatki i tylko odsuwa się przy próbach ataku pretendentki. Dobrze ją kontruje prostymi, ale znów sięga Alexa Grasso kombinacją. Dobry unik i mocna kontra mistrzyni. Ponownie trafiła Meksykanka, rozjuszyło to chyba mistrzynię. Poszedł high kick, wyczekuje rywalki i sprowadza ją na matę. Aktywna z góry jest Valentina, przeciwniczka robi wszystko, by wyrwać się z uścisku. Był faul championki, która trafiła po przerwaniu sędziego. Mocne uderzenia z obu stron, Shevchenko rusza po obalenie! Wskakuje za plecy, ale nie utrzymuje Meksykanki, która jeszcze łapie na koniec odsłony gilotynę!

RUNDA 4

Szukała obrotówki na brzuch Shevchenko, ruszyła zaraz po sprowadzenie, ale broni się Alexa. Atakują obie fighterki pojedynczymi ciosami, ale też sporo uderzeń przecina powietrze. Mocne prawe Valentiny i pretendentka ruszyła po zapasy. Była próba obrotówki w wykonaniu Shevchenki, ale wskakuje jej za plecy Alexa Grasso! Zapina duszenie zza pleców i poddaje VALENTINĘ SHEVCHENKO!

Oficjalny wynik: Alexa Grasso wygrywa przez poddanie w 4. rundzie i zostaje NOWĄ mistrzynią wagi muszej kobiet!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO