High League 6. Don Diego wygrywa z kolejnym Załęckim! Najpierw pokonał syna, teraz ojca!

Opublikowane 18 marca 2023, 22:49
przez Przemek Krautz
10
4
3 komentarze

Za nami elektryzujące starcie w formule K-1. Kolejny pojedynek na gali High League 6 dostarczył kibicom ogromnych emocji.

Właśnie zakończyła się walka pomiędzy Dawidem Załęckim i Mateuszem Kubiszynem. Co ciekawe, „Crazy” początkowo zapewniał, że nie dojdzie do takiego zestawienia, gdyż nie chciał walczyć z rywalem swojego syna. Ostatecznie jednak zmienił zdanie i postanowił zmierzyć się z „Don Diego”.

Dla Załęckiego nie było to łatwe zadanie, gdyż jest on znacznie mniej doświadczony. Ma na swoim koncie dopiero kilka pojedynków, a w samych freakach stoczył właśnie trzecią walkę. Wcześniej pokonał Alana Kwiecińskiego i Vaso Bakocevicia.

Kubiszyn natomiast miał sporą przewagę, gdyż walczył w swojej formule. Jest stójkowiczem i ma na swoim koncie trzykrotnie amatorskie mistrzostwo świata w kickboxingu. Przed galą „Don Diego” był gigantycznym faworytem, jednak wielu kibiców wierzyło w to, że Załęcki może sprawić niespodziankę.

-> WYKUP PPV I OGLĄDAJ HIGH LEAGUE 6 NA ŻYWO <-

RELACJA

RUNDA 1

„Don Diego” zaczyna high kickiem, trafia zaraz prawym, ale potyka się Załęcki. Pełna ofensywa Kubiszyna, trafia prawym, a zaraz mocnym lewym. Liczenie i od razu atakuje „Don Diego”, potężny high kick i dokłada prawy. Było kolejne liczenie, Kubiszyn szuka skończenia. Mocne kopnięcie Dawida, który atakuje low kickiem i wdaje się w mocną wymianę! Idą cios za cios, żaden się nie cofa, “Crazy” wytrzymuje do końca rundy.

RUNDA 2

Załęcki zaczyna obrotówką na korpus, uspokoił się “Don Diego”. Poszedł front kick “Crazy’ego”! Trafił w gardę, odpowiada prostymi Kubiszyn. Dobry lewy w jego wykonaniu, nie rzuca się jednak w ofensywie. Załęcki dobrze trzyma dystans, ale też unika jego ciosów “Don Diego”. Świetny prawy sierp Kubiszyna, dołożył też mocny lewy. Poszukał jeszcze obrotówki “Crazy” na koniec odsłony.

RUNDA 3

Kubiszyn atakuje obrotówką, spycha Dawida na siatkę. Szybki lewy Załęckiego, ale częściej bije “Don Diego”. Obaj już mocno zmęczeni, straszą się kopnięciami. Pojedyncze ciosy z obu stron, mocno trafia Dawid, ale padają zaraz na matę. Było jeszcze straszenie obrotówką Kubiszyna, który prawdopodobnie wygra walkę decyzją.

Wynik walki: Mateusz „Don Diego” Kubiszyn wygrywa przez jednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
10
4
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał Sitkiwicz
Michał Sitkiwicz
8 miesięcy temu

Byłby cennym nabytkiem dla KSW .
ma chłopak potencjał .

Templariusz
Templariusz
8 miesięcy temu

Poszukajcie lepszego redaktora. Nie da się tego czytać.

trackback
Omielańczuk o potencjalnej walce z ojcem Denisa! „Broni honoru całej rodziny. Całe życie ma pieścić syna?” – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
8 miesięcy temu

[…] Zdecydowanie lepiej poradził sobie Dawid Załęcki, który po trudnej pierwszej rundzie wrócił do walki i zdołał wytrzymać pełen dystans w K-1 z „Don Diego”. Przegrał jednak po jednogłośnym werdykcie sędziowskim. […]

WIDEO