Wilfried Gnonto w centrum zainteresowania angielskich klubów

Foto: Wilfried Gnonto/Instagram
Opublikowane 21 marca 2023, 17:00
przez Miłosz Sojka
0
0
Brak komentarzy

Kluby z Premier League są chętne na sprowadzenie reprezentanta Włoch -Wilfrieda Gnonto z Leeds United, który od momentu przejścia z Zurychu do ekipy Pawiów we wrześniu minionego roku jest jednym z najjaśniejszych postaci w drużynie prowadzonej przez hiszpańskiego trenera – Javiego Gracię.

Według informacji, do jakich dotarło La Gazzetta dello Sport jeżeli Leeds United nie utrzyma się w tym sezonie na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii, to sam zawodnik będzie chciał opuścić klub z Elland Road latem. Zainteresowani usługami 19-letniego piłkarza są między innymi: Arsenal, Manchester City czy Chelsea, które bacznie obserwują sytuację i postępy Włocha w ekipie Pawiów. Na obecną chwilę podopieczni Javiego Gracii w ligowej tabeli Premier League zajmują 14. pozycję z przewagą dwóch punktów nad strefą spadkową, oraz z zaległym jednym meczem.

Czy Gnonto odejdzie latem z Elland Road?

Oczywiście oprócz angielskich klubów, Gnonto zwrócił uwagę także Juventusowi Turynowi, które bardzo chętnie chciałby mieć młodego zawodnika w swojej drużynie, jednak wydaje się, że sam zainteresowany czuje się na Wyspach Brytyjskich bardzo dobrze i nie ma na razie żadnych planów, aby wrócić do Włoch. Leeds United natomiast nie ma zamiaru sprzedawać Gnonta za mniej niż 35-40 milionów euro.

W obecnym Gnonto dla Leeds United rozegrał na poziomie Premier League w 16 spotkaniach, gdzie udało mu strzelić 2 gole i zaliczyć 3 asysty. Według portalu Transfermarkt wartość rynkowa 19-letniego włoskiego piłkarza jest wyceniana obecnie na 18 milionów euro.

Źródło: La Gazzeta dello Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments