Dojdzie do sensacji? Michniewicz może zostać selekcjonerem reprezentacji z Ameryki Południowej!

fot: YouTube
Opublikowane 22 marca 2023, 11:20
przez Miłosz Sojka
0
1
Brak komentarzy

Od nowego roku Czesław Michniewicz znajduje się na trenerskim bezrobociu, po zakończeniu współpracy po MŚ w Katarze z reprezentacją Polski. W ostatnim czasie o Michniewiczu było bardzo cicho, jednak teraz jak poinformował w magazynie Gol24 menadżer Andrzej Grajewski były szkoleniowiec kadry jest w kręgu kandydatów do prowadzenia reprezentacji Chile.

Chile było ostatnim rywalem reprezentacji Polski przed wyjazdem na MŚ w Katarze. W listopadzie minionego roku podczas meczu towarzyskiego zorganizowanego na stadionie Legii Warszawa Biało-czerwoni po golu Krzysztofa Piątka pokonali drużynę z Ameryki Południowej 1:0.

Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Chile?

Teraz wychodzi na to, że Chilijczycy zapamiętali imię i nazwisko ówczesnego selekcjonera reprezentacji Polski, że teraz jest wymieniany jako wśród osób do objęcia funkcji prowadzenia reprezentacji Chile. Obecnie selekcjonerem La Roja jest argentyński trener – Edurardo Berizzo, który ma ważną umowę z Chilijskim Związkiem Piłkarskim do 31 grudnia 2025 roku. Na ostatnich MŚ w Katarze, ale też w 2018 roku podczas MŚ w Rosji reprezentacji Chille nie udało się zakwalifikować do tych turniejów, a obecnie tamtejsza kadra przeżywa kryzys sportowy.

-Czesław Michniewicz jest w kręgu zainteresowań Chile i miejmy nadzieję, że się to wszystko uda – powiedział Grajewski

28 marca Chilijczycy mają się zmierzyć w meczu towarzyskim z reprezentacją Paragwaju. Jeżeli informacje od Andrzeja Grajewskiego okażą się prawdziwe i selekcjonerem ekipy z Ameryki Południowej zostanie właśnie sam Czesław Michniewicz, to byłoby pierwszym polskim trenerem od czasów Henryka Kasperczaka, który był selekcjonerem obcej reprezentacji narodowej. Sam Kasperczak prowadził reprezentacje: Wybrzeża Kości Słoniowej, Maroka, Senegalu, dwukrotnie Mali i tyle samo razy Tunezji, z którą rozstał się w kwietniu 2017 roku. Jak potem się okazało potem dla byłego trenera Wisły Kraków, była to ostatnia praca na ławce trenerskiej.

Obecnie reprezentacja Chile w rankingu FIFA zajmuje 31.pozycję.

Źródło: Gol24.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments