Zmiany organizacyjne w reprezentacji Polski!

Foto: Łączy Nas Piłka/ YouTube
Opublikowane 22 marca 2023, 10:54
przez Miłosz Sojka
7
0
Jeden komentarz

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski – Fernando Santos w piątek zadebiutuje podczas spotkania eliminacji do Euro 2024 w Pradze, gdzie Biało- Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Czech. Jednak dwa dni przed meczem portugalski szkoleniowiec postanowił dokonać zmian w funkcjonowaniu kadry narodowej, ale i również w prowadzeniu kanału na YouTube – Łączy Nas Piłka.

Za kadencji Czesława Michniewicza w kadrze reprezentacji Polski można było się poczuć bardzo rodzinnie, Wejścia na trening czy konferencje przedmeczowe były przerywane przy śmiesznych wypowiedziach kadrowiczów lub szkoleniowca reprezentacji Polski. Teraz jednak Fernando Santos postanowił przywrócić dyscyplinę w naszej kadrze i wrócić do czasów panowania zasad, jakie panowały w okresie pracy Adama Nawałki jako selekcjonera reprezentacji Polski.

Santos postanawia zmienić zasady panujące w reprezentacji Polski

Portugalski szkoleniowiec poinformował między innymi swoich kadrowiczów o punktualności i przestrzeganiu określonego planu. Portugalczyk powiedział już na pierwszym spotkaniu, że na spóźnialskich autobus czekał nie będzie. Jeżeli nie zdążysz, nikt na ciebie nie będzie czekał. Kolejnym punktem zmiany organizacyjnej w reprezentacji Polski jest wspólne jedzenie posiłków razem ze całym sztabem szkoleniowym oraz że na jedzenie wszyscy mają przychodzić beż żadnych telefonów komórkowych. Więc na śniadaniach, obiadach i kolacjach reprezentanci Polski mają być wyłączeni z życia wirtualnego. Gdyby to porównać do rządów Czesława Michniewicza jest to coś nowego, ale bardzo potrzebnego, ponieważ, gdyby popatrzeć na vlogi przed meczami na MŚ w Katarze to mogliśmy zauważyć, że piłkarze siedzieli w różnych grupach, oddaleni od siebie, przez co integracja w kadrze była mocno ograniczona.

Nowe porządki w reprezentacji Polski doszły również na kanał Łączy Nas Piłka, które od czasów Adama Nawalki, przedstawiały kulisy z wydarzeń w kadrze Biało-Czerwonych. Teraz Santos postanowił jednak, że przy jego odprawach przedmeczowych czy w piłkarskiej szatni, żadne kamery nie będą mogły wejść. W przypadku Paulo Sousy czy Czesława Michniewicza takich rzeczy akurat nie było, Portugalczyk wyszedł z założenia, że to, co mówi się w szatni reprezentacyjnej, ma właśnie zostać tam, a nie że zostanie przechwycone to do mediów publicznych. Zobaczymy czy zmiany przeprowadzone przez Fernando Santosa, dadzą końcowy efekt, jakim jest dobra gra Biało-Czerwonych w meczach do eliminacji Euro 2024, jednak jak na razie pomysły Portugalczyka mogą się podobać.

Źródło: Sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
7
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jasiu95
Jasiu95
8 miesięcy temu

Zobaczymy co Ferdek wymyśli