Ewa Piątkowska chętna na pojedynek z zawodniczką FAME MMA

Foto: YouTube
Opublikowane 27 marca 2023, 11:38
przez Miłosz Sojka
0
0
Brak komentarzy

Ostatnio była pierwsza polska mistrzyni Europy i mistrzyni świata federacji WBC w boksie – Ewa Piątkowska pojawiła się gali Chojrak Boxing Show, która odbyła się trzy tygodnie temu w Rudzie Sląskiej, gdzie bili się zawodnicy, którzy marzyli o zbudowaniu swojej kariery sportowej w świecie bokserskim. Sama Piątkowska była na tym wydarzeniu, jedną z sędziną w komisji konkursowej. Po zakończonym wydarzeniu od niedawna zawodniczka MMA udzieliła krótkiego wywiadu u Karola Gancarza, gdzie powiedziała z kim, chciałaby w przyszłości zawalczyć w formule MMA.

W listopadzie 2022 roku Piątkowska zadebiutowała w świecie MMA podczas gali: Prime 4: Królestwo, gdzie po trzyrundowym pojedynku pokonała jednogłośną decyzją sędziów –  Annę „IFBB PRO” Andrzejewską. Po tej walce w wielu wywiadach była polska bokserka chciała zawalczyć z inną polską bokserką – Ewą Brodnicką, z którą Piątkowska przegrała pojedynek w formule bokserskiej, we wrześniu 2015 roku, i jak się okazało, była to jedyna porażka zawodniczki pochodzącej z Radomia w zawodowym boksie. Jednak Brodnicka, jak na razie nie jest zainteresowana ponownym pojedynkiem z Piątkowską.

Piątkowska vs Sheeya? Piątkowska jest zainteresowana takim starciem

Ewa Piątkowska natomiast w wywiadzie u Karola Garncarza na kanele Karol Garncarz/ Podcast no. 13 powiedziała, że zakończyła współpracę z federacją Prime Show MMA, i jest obecnie wolną zawodniczką. Oczywiście na pytanie dziennikarza, czy dostała całą kwotę za walkę dla tej federacji w październiku minionego roku. Piątkowska odparła, że po małych turbulencjach, wszystko zostało wyjaśnione i wszystkie zaległości zostały uregulowane. A co do samego odejścia z federacji Prime to była już zawodniczka tej freak-fightowej federacji odparła, że rozstali się w dobrych stosunkach i nikt nie ma do niej pretensji.

Dziennikarz postanowił się zapytać Ewy Piątkowskiej, z kim chciałaby zawalczyć w przyszłości w formule MMA, i tutaj była polska bokserka powiedziała, że najchętniej widziałaby się w walce z zawodniczką Fame MMAKlaudią „Sheeya” Kołodziejczyk, która ostatnio na gali Fame MMA 17 w krakowskiej Tauron Arenie pokonała w pierwszej rundzie Wiktorię „Viki” Jaroniewską. Sama Piątkowska chwaliła Kołodziejczyk, za to co pokazała w ostatnim pojedynku dla federacji Fame MMA.

Ostatnio dobrze pokazała się Sheeya. Na pewno jest silna, zdeterminowana nie wiem, co jeszcze potrafi, bo nie miała tego czasu pokazać, po prostu szans, aby zaprezentować swoje umiejętności. Ta walka szybko się skończyła, więc chciałabym zawalczyć z nią. Ewentualnie jak będzie walczyła z kimś innym, to na pewno będę obserwować, co potrafi. – powiedziała następująco Piątkowska.

Źródło: Karol Garncarz/ Podcast no. 13/YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO