Cezary Kulesza zabrał głos po meczu Polska – Albania

Opublikowane 28 marca 2023, 10:33
przez Miłosz Sojka
0
0

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezary Kulesza po zakończonym spotkaniu Polska – Albania wygranego przez Biało-Czerwonych 1:0 po bramce w 41. minucie spotkania napastnika Charlotte FC – Karola Świderskiego na Twitterze, opublikował krotki wpis, w którym dziękuje wszystkich kibiców, którzy wspierali naszą kadrę na PGE Narodowym i przed telewizorami, oraz że Fernando Santos potrzebuje czasu i spokoju, aby mógł krok po kroku zbudować reprezentację Polski.

Pomimo że Polska przez 90 minut wczorajszego spotkania była lepszym zespołem, to jednak Albańczycy parę razy w ciągu meczu próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, jednak wczoraj na posterunku strzały Albańczyków bronił bardzo dobrze Wojciech Szczęsny, który ani razu nie musiał wyjmować piłki ze swojej siatki.

Cezary Kulesza darzy zaufaniem Fernando Santosa

Oczywiście styl gry drużyny Fernando Santosa może nie porywał, ale najważniejsze, że Biało-Czerwoni zdobyli ważne trzy punkty, które dały na tę chwilę drugą pozycję w tabeli grupy E do eliminacji Mistrzostw Europy. Po zakończonym meczu portugalski szkoleniowiec w wywiadach powiedział, że przed nim jeszcze dużo pracy, aby kibice i eksperci piłkarscy byli zadowoleni z gry reprezentacji Polski w kolejnych meczach.

Taką samą opinię na ten temat ma również prezes PZPN – Cezary Kulesza, który na Twitterze po końcowym gwizdku sędziego napisał parę słów na temat tego spotkania.

Kolejny mecz reprezentacja Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy rozegrają 20 czerwca, gdzie na wyjeździe zagrają z Mołdawią, która wczoraj dość niespodziewanie zremisowała bezbramkowo z Czechami 0:0. Cztery dni wcześniej Polacy mają rozegrać mecz towarzyski z jeszcze nieustalonym rywalem, jednak najprawdopodniej tym przeciwnikiem będzie gospodarz Mistrzostw Europy w 2024 roku Niemcy.

Źródło: Twitter/Cezary Kulesza